Lider KODu skompromitowany przez Roberta Mazurka - PrawicowyInternet.pl
sobota, 30 maja, 2020

Lider KODu skompromitowany przez Roberta Mazurka

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Weekendowe wydanie dziennika „Rzeczpospolita” zawiera dodatek „Plus Minus” w którym tradycyjnie możemy znaleźć rozmowę dziennikarza Roberta Mazurka, znanego z bezwzględnego przepytywania polityków.

Tym razem Mazurek wziął w obroty lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego. Efekty są wybitnie zabawne! Oto co Kijowski odpowiada na pytania dotyczące „Afery taśmowej” oraz inwigilowania dziennikarzy.

Kijowski: Jeśli chodzi o tak zwaną aferę podsłuchową, to zacznijmy od tego, że jest czymś obrzydliwym i oburzającym zakładanie nielegalnych podsłuchów i korzystanie przez media z tego typu materiałów. To w żaden sposób nie było usprawiedliwione racją stanu.

Mazurek: Opublikowanie tego było oburzające? Pan to mówi?

Kijowski: A czemu miało to służyć? Przecież te podsłuchy nie obnażyły żadnej wielkiej afery ani żadnych knowań.

Mazurek: Jeśli minister Sienkiewicz spotyka się z prezesem NBP i uzgadniają, że poleci minister finansów, a w zamian NBP będzie życzliwy, to nie są to knowania?

Kijowski: No ale coś z tego się wydarzyło? Przecież tam do niczego nie doszło.

Mazurek: Myli się pan, Jacek Rostowski przestał potem być ministrem.

Kijowski: (cisza)

A oto co lider KOD myśli w temacie ustawy dotyczącej podsłuchów i inwigilacji internetu. Kolejny raz jak okazuje się, że Mateusz Kijowski wyznaje zasadę „co wolno wojewodzie…” a wojewodą oczywiście dla niego jego rząd PO-PSL….

Mazurek: W Sejmie jest nowa ustawa o podsłuchach.

Kijowski: Protestuję przeciwko niej, bo idzie zbyt daleko, daje zbyt wiele uprawnień władzy.

Mazurek: PiS przepisał to z ustawy PO. Czemu pan wtedy milczał?

Kijowski: Bo nie wchodziła pod obrady Sejmu.

Mazurek: Myli się pan, weszła, tylko nie zdążyli jej przegłosować.

Kijowski: Aha.

Mazurek: Więc czemu pan nie protestował?

Kijowski: To kompletnie absurdalne pytanie! To jak pytać, czemu pięć lat temu nie piłem herbaty. Nie piłem, bo nie. Nie protestowałem, bo nie wpadłem na taki pomysł, i tyle.

Cała rozmowa do przeczytania w „Plus Minus” weekendowym dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”

[socialpoll id=”2324014″]

Kim jest lider KOD?

Już w 1991 roku związał się ze środowiskiem “Gazety Wyborczej” i rozpoczął tam pracę w dziale informatycznym. Według portalu Futbolplus.pl przez ostatnie półtora roku lider KOD pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej. Teraz Mateusz Kijowski rzucił pracę, aby bardziej zaangażować się w KOD, choć zalega z alimentami dla trójki dzieci na… ponad 80 tys. zł. Zaległe świadczenia próbuje ściągnąć komornik. Razem z odsetkami ma już ponad 100 tys. zł. długu, nic dziwnego, że walczy w imieniu niemieckich banków o “polską demokrację”. :)

Ah, nie wolno zapominać, że dziadek pana Kijowskiego był trzykrotnym posłem na Sejm PRL. Tradycje obrony ludowej demokracji w rodzinie tego Pana są silne niczym umiłowanie Adama Michnika do niszczenia Polski.

1 2 4 5 7

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,184FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy