Litwa murem za Polską! Tamtejszy sejm potępił zakłamywanie historii przez Rosję. - PrawicowyInternet.pl
środa, 27 maja, 2020

Litwa murem za Polską! Tamtejszy sejm potępił zakłamywanie historii przez Rosję.

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Sejm Litwy podjął uchwałę, potępiającą prowadzoną przez Rosję politykę rewizjonizmu historycznego i rozpowszechniania dezinformacji; wyraził poparcie dla Polski, którą – jak zauważył – Rosja obarcza winą za rozpętanie II wojny światowej. 

“Ta rezolucja jest też wyrazem solidarności z Polską, którą władze Rosji obarczają winą za rozpętanie II wojny światowej – powiedział Linkeviczius, prezentując projekt w parlamencie. Zaznaczył, że “w naszym przekonaniu jednym z powodów rozpętania wojny było podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow i jego tajnych protokołów, które podzieliły Europę” – powiedział Linas Linkeviczius, minister spraw zagranicznych Litwy.

Litewski Sejm w swojej uchwale zaznacza, że „szanuje pamięć o tych, którzy walczyli z nazizmem”, ale też „potępia Rosję za to, że kłamliwie neguje rolę Związku Radzieckiego w rozpoczęciu wojny i podważa zbrodnie radzieckie dokonane w Europie Środkowej i Wschodniej po wojnie”.

Uchwała została przyjęta jednomyślnie z poparciem 97 posłów w 141-osobowym Sejmie. Poza wyraźnym wskazaniem, na odpowiedzialność ZSRR za wywołanie wojny i popełnione zbrodnie, uchwała wzywa Parlament Europejski oraz parlamenty Europy Środkowej i Zachodniej wraz z społecznością międzynarodową do solidarnego przeciwstawienia się dezinformacyjnym działaniom Rosji.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,206FaniLubię
17,878ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy