Macierewicz obnaża HIPOKRYZJĘ polityków PO ws. CARACALI: "JEST GRANICA KŁAMSTWA I ABSURDU!" - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Macierewicz obnaża HIPOKRYZJĘ polityków PO ws. CARACALI: “JEST GRANICA KŁAMSTWA I ABSURDU!”

on

- Reklama-
– Wszystkie spółki, które zgłosiły się do postępowania na 16 śmigłowców dla wojska mają czas na złożenie ofert do 13 marca – poinformował w czwartek w Sejmie szef MON Antoni Macierewicz.
- Reklama -
- Reklama -

W poniedziałek, 20 lutego br. Inspektorat Uzbrojenia MON ogłosił rozpoczęcie negocjacji z trzema wykonawcami, którzy złożyli wstępne oferty na dostawę 16 śmigłowców dla wojska – ośmiu dla sił specjalnych i ośmiu morskich. Tego dnia przekazano zaproszenia do składania ofert przekazano: konsorcjum PZL Mielec i Sikorsky Aircraft Corporations, WSK PZL-Świdnik oraz konsorcjum Airbus Helicopters i Heli Invest sp. z o.o.

– Wszystkie te spółki zgłosiły się. Wszystkie mają czas do złożenia swojej oferty do 13 marca – powiedział minister Macierewicz. Dodał, że Inspektorat Uzbrojenia wszczął postępowanie zgodnie z założonym harmonogramem.


Antoni Macierewicz odpowiadał także na pytania dotyczące zakupu śmigłowców.– Państwo posłowie wypominają mi – słusznie – poślizg 60 czy 70 dni w dostarczeniu dwóch śmigłowców. Rzeczywiście taki poślizg nastąpił i wytykanie mi go jest słuszne. Trzeba jednak przypomnieć, jak poślizgnęła się Platforma Obywatelska i broniony kontrakt na caracale.  Otóż on był prowadzony przez Platformę Obywatelską ponad 1300 dni. Nie 50, 60, 70, ale ponad 1300 dni – powiedział minister. Wyjaśnił, że w tym czasie cztery razy “zmieniano przedmiot i kształt zamówienia”, łamiąc w ten sposób prawo.– Chodziło o to, żeby wyeliminować polskich pracowników. Chodziło o to, żeby wyeliminować te zakłady produkujące helikoptery, które to produkują w Polsce, które zatrudniają polskich inżynierów, które zatrudniają polskich pracowników, które rozwijają polską myśl techniczną, które płacą w Polsce podatki. Taka była istota tego 1300-dniowego opóźnienia – powiedział minister. Przypomniał, że postępowanie dotyczyło zamówienia na 70 śmigłowców, a po wyborze oferty Airbusa zmniejszono tę liczbę do 50.

Antoni Macierewicz zapewnił, że polscy pracownicy dostaną możliwość produkowania najnowocześniejszych helikopterów, a polskie wojsko otrzyma je w terminie, szybciej niż przewidywał to terminarz z poprzedniego przetargu. Wyjaśnił, że w trakcie trwającego postępowania nie może mówić o terminie dostawy sprzętu, gdyż ograniczyłby stronie polskiej możliwość negocjacyjną.

– Chcemy wynegocjować najlepszą cenę i chcemy wynegocjować najlepszy produkt – powiedział minister.

Za: mon.gov.pl, źródło: na podstawie PAP

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,833FaniLubię
18,073ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy