w , ,

Mądrzejszy Niemiec po szkodzie? Zwielokrotnione siły ochrony na zakończenie roku w Kolonii!

Sześćset napaści na tle seksualnym, kilkaset aktów rabunku i zaledwie dwóch skazanych sprawców – taki bilans ubiegłorocznej nocy sylwestrowej w Kolonii skłonił władze miasta i służby porządkowe do zwielokrotnienia sił policyjnych, które będą zabezpieczać tegoroczne imprezy otwarte w ostatnim dniu roku.

Nad bezpieczeństwem uczestników zabaw na pożegnanie AD 2016 czuwać ma 1,5 tysiąca policjantów, czyli dziesięciokrotnie więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Część z nich ubrana będzie po cywilnemu.

Funkcjonariusze przyznają się do porażki w czasie ubiegłorocznego Sylwestra. Dowódca kolońskiej policji Juergen Mathies mówił o swojej złości i konsternacji na wspomnienie chaosu i bezprawia, jakie zapanowało w wówczas mieście. Dodał, że podobna sytuacja nie może się już więcej powtórzyć.

KONIECZNIE ZOBACZ:

Wyciekło policyjne wideo z Sylwestra w Kolonii. Słyszycie krzyki kobiet? Policja stała tuż obok! [WIDEO]

Policjantów wspomoże sześciuset pracowników ochrony. Dodatkowe zabezpieczenie stanowić mają kamery, które w liczbie ponad dwustu pomagać będą służbom porządkowym.

Plac, na którym przed rokiem doszło do największej eskalacji napaści z udziałem głównie imigrantów z Afryki Północnej, objęty zostanie zakazem odpalania fajerwerków.

Za: pch24.pl, źródło: tvp.info/IAR

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Fali oburzenia nie było końca, gdy Kaczyński organizował demonstracje w rocznice stanu wojennego. Kiedy robi to dzisiejsza opozycja to nie ma tematu

SONDA #7 Czy jesteś za degradacją Jaruzelskiego i Kiszczaka?