Makabryczne ustalenia: tylko w połowie trumien ofiar katastrofy smoleńskiej były właściwe ciała! - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 14 lipca, 2020

Makabryczne ustalenia: tylko w połowie trumien ofiar katastrofy smoleńskiej były właściwe ciała!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

We wtorek ruszyć mają kolejne ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej, kiedy to zginęło 96 osób, w tym przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Po 33 dotychczasowych ekshumacjach wnioski są makabryczne: jedynie w 14 przypadkach znajdowano „tylko i wyłącznie szczątki ofiar przypisane do trumny”.

Nieoficjalne doniesienia mówią, że do wiosny przyszłego roku zespół śledczy przeprowadzi 24 ekshumacje. Efekty dotychczasowych mrożą krew w żyłach. Okazuje się bowiem, że tylko w 14 trumnach znajdowano tylko i wyłącznie szczątki należące do jednej, przypisanej do konkretnej trumny, osoby. W 13 przypadkach trumny zawierały części kilku osób, a 8 razy znajdowano ciała zupełnie innych osób – takiej odpowiedzi udzielił posłowi Robertowi Winnickiemu zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

Według informacji przekazanych przez prokuratura Pasionka w trumnie Natalii Januszko znajdowały się fragmenty pięciu osób, w trumnie gen. Kwiatkowskiego – 14 części należących do 7 osób, a w trumnie Aleksandry Natailli–Świat jednej osoby. Abp Chodakowski został pochowany z połową własnego ciała i z połową ciała gen. Połoskiego. W związku z tym w trumnie z ciałem gen. Płoskiego znajdowała się jedynie połowa jego ciała. Prezydent RP Lech Kaczyński został pochowany wraz z fragmentami dwóch innych ciał.

W kwietniu 2016 roku po zlikwidowanej prokuraturze wojskowej śledztwo smoleńskie przejęła Prokuratura Krajowa. Po dwóch miesiącach pracy zgłoszono konieczność przeprowadzenia ekshumacji 83 ofiar tragedii. Tłumaczono to błędami wykrytymi w dokumentacji medycznej uzyskanej od Rosjan oraz brakiem dokumentacji fotograficznej. Kolejnym argumentem był brak przesłuchać rosyjskich biegłych przeprowadzających sekcję zwłok.

W 2011 i 2012 roku przeprowadzano w sumie 9 ekshumacji. 4 osoby zostały skremowane.

Za: pch24.pl, źródło: wp.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,505FaniLubię
18,033ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy