Manifest holenderskiego polityka: chce „deislamizacji” kraju i zamknięcia meczetów! - PrawicowyInternet.pl
piątek, 10 lipca, 2020

Manifest holenderskiego polityka: chce „deislamizacji” kraju i zamknięcia meczetów!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Geert Wilders, założyciel i lider nacjonalistycznej holenderskiej Partii Wolności, opublikował manifest. Żąda w nim zamknięcia granic swojego państwa dla imigrantów z krajów islamskich oraz poważnych restrykcji wobec muzułmanów. W tekście odezwy pojawił się również wątek eurosceptyczny.

Holandia powinna opuścić Unię Europejską – przekonuje w swoim manifeście Wilders. Polityk idzie jednak o wiele dalej, a swój sceptycyzm wyraził głównie pod adresem muzułmanów.

Zdaniem lidera Partii Wolności należy w Holandii zamknąć meczety, zlikwidować islamskie szkoły oraz zakazać chodzenia przez kobiety w tradycyjnych muzułmańskich chustach zakrywających twarz. Zgodnie z przekonaniami Wildersa również „Koran” powinien być w Królestwie Niderlandów zakazany.

Polityk i jego formacja są znane z antyislamskich przekonań. Wilders w przeszłości porównał „Koran” do nazistowskiej „Mein Kampf” autorstwa Adolfa Hitlera. Przekonywał również, że islamskie prawo religijne (szariat), zawsze idzie w parze z islamem.

Formacja Wildersa cieszy się dużym poparciem społecznym. Gotowych głosować na nią jest 22 proc. Holendrów. Oprócz niechęci do muzułmanów Partia Wolności prowadzi działania wymierzone w imigrantów z Polski. Swój antyislamski nacjonalizm łączy z… obroną „praw” homoseksualistów. Ponadto Wilders ma poglądy skrajnie filosemickie i proizraelskie.

Za: pch24.pl, Źródło: rmf24.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,752FaniLubię
18,070ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy