w

Marcin Warchoł: Trzeba wprowadzić konfiskatę samochodów i zaostrzyć kary dla pijanych kierowców [WIDEO]

Fot. Twitter

Marcin Warchoł wypowiedział się w temacie problemu spożywania alkoholu przez kierujących samochodem. Wiceminister Sprawiedliwości poinformował, że tylko w ubiegłym roku na polskich drogach z rąk pijanych kierowców zginęło 212 osób. Zaznaczył również, że należy wprowadzić nowe, dodatkowe środki, które zapewnią poczucie bezpieczeństwa i zapobiegną występowaniu kolejnych tragedii.

– Trzeba zapewnić Polakom poczucie bezpieczeństwa w drodze do szkoły, pracy. W roku ubiegłym w Polsce zginęło z rąk pijanych kierowców 212 osób. Ktoś stracił ojca, mamę, rodziców. Zginęły czyjeś dzieci. Są to tragedie do końca życia. Dlatego należy wprowadzić konfiskatę pojazdów jako skuteczne narzędzie, które w wielu krajach UE już obowiązuje. Jest to odebranie narzędzia, którym doszło do popełnienia czynu zadania komuś śmierci. – zapowiedział Marcin Warchoł.

– Podwyższamy również kary za wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Sprawca w stanie nietrzeźwości trafi do więzienia na co najmniej 5 lat, a w wypadku ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na co najmniej 3 lata. Będzie to traktowane jako zbrodnia. – dodał Wiceminister Sprawiedliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Kara 50 lat więzienia za poronienie? Wanda Nowicka rozsiewa fake newsa

Beata Kempa: Timmermans, który walczy z klimatem, wziął się za zwalczanie bydła w swoim kraju [WIDEO]