w

Matecki: Czy KO zawiesi Grzegorza Napieralskiego do czasu wyjaśnienia sprawy? [WIDEO]

Fot. szczecinskie24.pl

Dariusz Matecki podczas konferencji Solidarnej Polski wyraził swoje zaskoczenie, że protokoły zeznań, które ujrzały ostatnio światło dzienne nie mają wpływu na działania Koalicji Obywatelskiej. Jego zdaniem ugrupowanie powinno co najmniej oczekiwać wyjaśnień od Grzegorza Napieralskiego, którego nazwisko pojawia się w 2 z 6 protokołów. Szczeciński radny w związku ze sprawą wystosował konkretne pytania do byłego kandydata na prezydenta RP oraz jego partii.

– To są protokoły zeznań, które tak naprawdę powinny postawić całą Koalicję Obywatelską w stan, w którym powinni oni chociaż żądać od Grzegorza Napieralskiego wyjaśnień, o co chodzi. Jak wiemy, Napieralski na pytania Radia Szczecin odpowiedział, że to jest atak ministra Zbigniewa Ziobro. Zupełnie nie udzielił żadnych informacji. – powiedział szczeciński radny.

– Mamy konkretne pytania do Pana Napieralskiego, ale również kieruje je do całej Koalicji Obywatelskiej. Czy doszło do przelewu 20 bądź 30 tysięcy złotych na konto organizacji Harfa Dzieciom z kont Składy Węgla bądź MM Group? Jeśli taki przelew się potwierdzi, to pytanie czy możemy przyjąć, że inne zeznania pana Marcina W. są prawdziwe. Czy informacja o 600 tysiącach euro łapówki przekazanej w torbie z Biedronki – czy to również jest prawdziwe? Sądzę, że jest to bardzo łatwe do potwierdzenia. Wyślemy zapytanie do tej organizacji, czy taki przelew wpłynął. Czy żona Grzegorza Napieralskiego pełniła funkcje kierownicze w tej organizacji? Czy jego córki chodziły do tej szkoły? (…) Czy Koalicja Obywatelska zawiesi Grzegorza Napieralskiego do czasu wyjaśnienia sprawy? – pytał retorycznie Matecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Mateusz Wagemann: Działalność PO jawi się w ciemnych barwach [WIDEO]

Kanthak: Tusk chciał obrzucić PiS błotem, ale to błoto wróciło do niego jak bumerang [WIDEO]