w

Mateusz Wagemann: Projekt “W obronie chrześcijan” trafi do pierwszego czytania w Sejmie

Fot. Twitter

Mateusz Wagemann poinformował podczas konferencji prasowej Solidarnej Polski, iż obywatelski projekt “W obronie chrześcijan” trafi do pierwszego czytania w Sejmie. Inicjatywa została poparta przez prawie 400 tysięcy ludzi, którzy złożyli pod nią swój podpis. Wicewojewoda zachodniopomorski zaznaczył, że chrystianofobia jest poważnym problemem w naszym kraju, a nowa ustawa może zapewnić ochronę osobom wierzącym.

– Czwartego października skierowaliśmy do Pani Marszałek Sejmu obywatelski projekt ustawy wraz z pulą 380 tysięcy podpisów Polaków, którzy poparli nasz obywatelski projekt ustawy. Te podpisy zostały zweryfikowane w kancelarii Sejmu, czego konsekwencją jest informacja od Pani Marszałek o skierowaniu tej ustawy do pierwszego czytania. 380 tysięcy Polaków poparło tę ustawę, ale to oczywiście nie wszyscy, którzy zdążyli się podpisać i poprzeć tę ustawę. Muszę powiedzieć, że jeszcze do dzisiaj do komitetu spływają informacje, sygnały, pytania o to, jak jeszcze można poprzeć tę ustawę, jak się zaangażować i wyrazić poparcie dla tej inicjatywy. – powiedział Wagemann.

– Będziemy chcieli skorzystać z tej możliwości, aby przedstawić parlamentarzystom, a także Polakom problem, jakim jest chrystianofobia także w Polsce. Cały czas pojawiają się bowiem sygnały, że ta nasza propozycja to być może dla Polaków kwestia nieważna. Niektórzy zarzucają nam, że zajmujemy się problemem, który nie istnieje. Właśnie pierwsze czytanie w Sejmie będzie okazją przedstawienia szeregu informacji, przykładów, konkretnych dowodów na to, że liczba przestępstw przeciwko wolności sumienia i wyznania rośnie i chrystianofobia w Polsce rośnie. (…) Ta ustawa nie jest przeciwko komukolwiek, ale jest za. Za ochroną wolności sumienia i wyznania. – dodał polityk Solidarnej Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Matecki: Nie ma w przestrzeni publicznej miejsca na upamiętnienia Sowietów! [WIDEO]

Ziobro: Liczba postępowań o naruszenie uczuć religijnych wzrosła o 1400% na przestrzeni 6 lat