w , ,

„Mekka” na przedmieściach Manchesteru! Powstanie meczet ze 130-metrowymi minaretami!

W Bolton na przedmieściach Manchesteru powstanie potężny meczet z najwyższymi w Europie minaretami. Będą miały ponad 130 metrów wysokości. Meczet „wyrośnie” na ogromnym obszarze nieużytków.

Obok świątyni, którą już określono mianem „Mekki” powstanie imponujące centrum kultury islamu. Wewnątrz wierni będą mieli do dyspozycji 6000 metrów kwadratowych przestrzeni modlitewnej. Będą też sale do ceremonii pogrzebowych.

Dotychczas muzułmanie z dzielnicy Bolton posiadali stary wiktoriański budynek, który służył za salę modlitewną i niewielką szkołę. Ten budynek pozostanie we władaniu miejscowej wspólnoty muzułmańskiej. Inicjatorzy budowy wielkiego meczetu podkreślają, że w latach 2014-2015 miały miejsce liczne konsultacje społeczne w tej sprawie. Ich zdaniem lokalna społeczność pozytywnie odebrała przedstawione plany budowy nie tylko muzułmańskiej świątyni, ale także znaczącego centrum oświatowo-kulturalnego.

Mimo, że władze zatwierdziły plan budowy, mieszkańcy już od roku 2014 organizują akcje protestacyjne. W Bolton protestom towarzyszą starcia pomiędzy zwolennikami antyimigranckiejj Angielskiej Ligi Obrony (EDL), Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP), a brytyjskimi muzułmanami i muzułmanami-imigrantami z Bliskiego Wschodu.

Za: pch24.pl Źródło www.sedmitza.ru, „Bolton News”

https://www.youtube.com/watch?v=lkd54gWw9rA

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

SKANDAL! Tusk oddaje hołd pomordowanym… w krótkich spodenkach!

Michnik odleciał! Porównał Chodakiewicza do Hitlera a Grossa do Mickiewicza!