„Mekka” na przedmieściach Manchesteru! Powstanie meczet ze 130-metrowymi minaretami!

1
12482

W Bolton na przedmieściach Manchesteru powstanie potężny meczet z najwyższymi w Europie minaretami. Będą miały ponad 130 metrów wysokości. Meczet „wyrośnie” na ogromnym obszarze nieużytków.

Obok świątyni, którą już określono mianem „Mekki” powstanie imponujące centrum kultury islamu. Wewnątrz wierni będą mieli do dyspozycji 6000 metrów kwadratowych przestrzeni modlitewnej. Będą też sale do ceremonii pogrzebowych.

Dotychczas muzułmanie z dzielnicy Bolton posiadali stary wiktoriański budynek, który służył za salę modlitewną i niewielką szkołę. Ten budynek pozostanie we władaniu miejscowej wspólnoty muzułmańskiej. Inicjatorzy budowy wielkiego meczetu podkreślają, że w latach 2014-2015 miały miejsce liczne konsultacje społeczne w tej sprawie. Ich zdaniem lokalna społeczność pozytywnie odebrała przedstawione plany budowy nie tylko muzułmańskiej świątyni, ale także znaczącego centrum oświatowo-kulturalnego.

Mimo, że władze zatwierdziły plan budowy, mieszkańcy już od roku 2014 organizują akcje protestacyjne. W Bolton protestom towarzyszą starcia pomiędzy zwolennikami antyimigranckiejj Angielskiej Ligi Obrony (EDL), Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP), a brytyjskimi muzułmanami i muzułmanami-imigrantami z Bliskiego Wschodu.

Za: pch24.pl Źródło www.sedmitza.ru, „Bolton News”

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

  1. tlumaczcie poprawnie i do konca “pliz”:
    “…dwa minarety osiagna 130 metrow nad poziom morza, co daje 25 metrow wysokosci”…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here