Mieszkańcy Namibii pozywają Niemcy za pierwsze ludobójstwo XX wieku! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Mieszkańcy Namibii pozywają Niemcy za pierwsze ludobójstwo XX wieku!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Przedstawiciele ludności Herero oraz Nama/Namaqua(podgrupa Hotentotów) złożyli w Nowym Jorku pozew o odszkodowania za ludobójstwo jakiego Cesarstwo Niemieckie dopuściło się na tych dwóch grupach jeszcze przed I wojną światowej w okresie niemieckich kolonii w Afryce.

Hererowie protektorat niemiecki przyjęli pod koniec XIX wieku, w następstwie niemieckich rządów podnosząc w 1904 bunt pod wodzą Samuela Maharero i odnosząc początkowo znaczne sukcesy. Po przybyciu oddziałów z metropolii dowodzonych przez Lothara von Trotha, powstanie zostało brutalnie stłumione, a Hererowie poddani celowej eksterminacji która pochłonęła 80% tego afrykańskiego narodu. Ogółem planowe niemieckie działania z lat 1904-08 doprowadziły do śmierci ponad połowy z 200tys mieszkańców Niemieckiej Afryki Południowo-Zachodniej.

Ludobójstwo Hererów przez historyków jest uważane za preludium i poligon holocaustu z takimi rozwiązaniami jak obozy zagłady (Shark Island) i pseudonaukowe eksperymenty na ludziach. W 1985 roku komisja ONZ potwierdziła eksterminacyjny charakter działań niemieckich i określiła je pierwszym ludobójstwem XX wieku. Za: narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,175FaniLubię
17,892ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy