w ,

Minister Woś na straży polskiego górnictwa: “To fundament naszego bezpieczeństwa energetycznego”

“Nie ma powodów, by z węgla w polskiej energetyce rezygnować z przyczyn ideologicznych”

Polska Grupa Górnicza otrzymała dziewięć nowych koncesji na wydobycie węgla. Decyzje koncesyjne przekazał dziś minister środowiska Michał Woś w kopalni Piast Ziemowit w Lędzinach.

Woś zaznaczył, że przedłużenie koncesji jest elementem bezpieczeństwa energetycznego państwa:

– Niezależnie od sytuacji międzynarodowej, polityki klimatycznej UE, ambitnych, czasami restrykcyjnych pomysłów wydobycie węgla kamiennego i energetyka bazująca na węglu będą jeszcze długo absolutnym fundamentem bezpieczeństwa surowcowego i energetycznego Polski. Sytuacja oczywiście jest bardzo dynamiczna, ale niezależnie od wszystkich okoliczności, które trzeba brać pod uwagę zapewniamy to, że wydobycie węgla kamiennego, że polskie górnictwo tak ścisle związane z energetyką jest elementem stabilności państwa.

– Jestem pełen uznania dla trudu i pracy górników. Daliście wielki wkład w nasze dziedzictwo kulturowe na Śląsku.

 

10 lipca na antenie Radia eM Minister Środowiska powiedział: “nie ma na razie wiążących decyzji co do przyszłości górnictwa, ale też nie ma powodów, by z węgla w polskiej energetyce rezygnować z przyczyn ideologicznych. Przypomniał, że choć Unia Europejska chce do roku 2050 osiągnąć neutralność klimatyczną, to jednak Polska uzyskała w tym programie istotne wyłączenia”

– Biorąc pod uwagę skalę koniecznych inwestycji, które jeszcze przed nami, wydobycie węgla kamiennego i energetyka oparta na węglu kamiennym jeszcze przez długi czas będzie absolutnym fundamentem bezpieczeństwa energetycznego państwa – fundamentem polityki surowcowej i energetycznej, niezależnie od tych wszystkich zewnętrznych okoliczności – podkreślił Michał Woś.

https://twitter.com/MWosPL/status/1284065691717513220

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

“To nie ekstremista, to katolik bez kompleksów” – hiszpański dziennik o Andrzeju Dudzie

Komunistyczne zbrodnie nie ulegną przedawnieniu! Nowelizacja ustawy o IPN podpisana przez Prezydenta Dudę!