MOCNE! Dorota Kania: kim są generałowie nawołujący do buntu w Polsce? [WIDEO!]

0
17557

– Zapoznawałem się z życiorysami obecnej generalicji, która pojawia się w niemalże wszystkich telewizjach i zdecydowana większość z nich wstępowała do wojska w okresie stanu wojennego – mówił na antenie Telewizji Republika dr Lech Kowalski. – Ci ludzie rozpoczynali szkoły oficerskie w stanie wojennym, przez całą dekadę lat 80. wspierali towarzysza Wojciecha Jaruzelskiego, on był ich pierwszym mentorem – dodał gość programu Doroty Kani “Koniec Systemu”.

“W III RP było zupełnie normalne, że ludzie komunistycznej wojskowej bezpieki zajmowali kluczowe stanowiska w armii. Dziś, gdy awansowana jest młoda kadra oficerska, generałowie, którzy odeszli do rezerwy, krytykują zmiany. Wspomagają ich posłowie Platformy Obywatelskiej, której rządy doprowadziły do fatalnego stanu wojska” – pisze Dorota Kania w najnowszym numerze tygodnika “Gazeta Polska”.

– Generałowie to jest kolejna kasta, która oprócz sędziów, prokuratorów, jest teraz na celowniku i się broni – mówił dr Kowalski. – Tu nie chodzi o żadne sprawy obronności państwa, bo one leżą po prostu. Gdyby obecnym ministrem nie był Antoni Macierewicz, to to wojsko by się rozjechało na wszelkie możliwe boki – powiedział dr Lech Kowalski.

Za: niezalezna.pl

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here