Moja Polska Kibolska - ks. Jarosław Wąsowicz - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Moja Polska Kibolska – ks. Jarosław Wąsowicz

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Moja Polska Kibolska - Jarosław Wąsowicz Z okazji VII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, na rynku księgarskim ukazała się książka autorstwa ks. Jarosława Wąsowicza SDB, przewodnika i organizatora tych corocznych spotkań, pt. „Moja Polska Kibolska”. Stanowi ona swoiste podsumowanie dotychczasowej działalności autora zaangażowanego w promocję odkłamanego obrazu polskiego kibica.

“Moja Polska Kibolska” to kolejna pozycja autora książki Biało-zielona Solidarność, w której opisywał gdański ruch kibicowski w latach 80. i jego polityczną działalność. W Polsce kibolskiej również nie brakuje odniesień do polityki. Pierwszy rozdział przybliża idee, wokół których zjednoczony jest współczesny ruch kibicowski. Są to między innymi przywiązanie do tradycji narodowej, pielęgnowanie pamięci o bohaterach, a nade wszystko umiłowanie wolności w myśleniu i działaniu.

Druga część książki, zatytułowana „Sektor niebo”, poświęcona został zmarłym w ostatnich latach kibicom gdańskiej Lechii. Z kolei trzecią część to wybór wywiadów, jakich ks. Wąsowicz udzielał w związku ze swoim zaangażowaniem w działalność kibicowską.

Moja Polska Kibolska” stanowi kolejny (na szczęście) ważny element odkłamywania stereotypowego wizerunku polskich kibiców. Docierając do szerokiego grona czytelników ma szansę, jeśli nie zrewidować poglądu wielu z nich na opisywaną przez ks. Wąsowicza rzeczywistość, to przynajmniej skłonić do samodzielnej oceny. To ważne nie tyle ze względu na samych „kiboli”, ile z uwagi na działania tych, którzy w ten obraźliwy sposób określają i generalizują kibiców sportowych. Mają oni przecież zupełnie inne cele.

Zapraszam do zakupu książki:

Nagrane przeze mnie spotkanie z ks. Jarosławem Wąsowiczem w Szczecinie, 9 czerwca 2015 roku:

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=GxM3T75r3Sk[/youtube]

Na moim blogu znalazły się jedynie książki, które sam posiadam w swojej biblioteczce bądź które sam polecam jako godne przeczytania. Nie ze wszystkimi poglądami autorów się zgadzam ale warto je poznać. Przejdź na stronę: Prawicowe Książki, jest to dział, w którym prezentuję najnowsze “prawicowe” i patriotyczne publikacje, które polecam nabyć. Przy każdym opisie jest link do Ceneo, gdzie znajdziecie sklep, w którym najtaniej możecie nabyć wybraną książkę.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,170FaniLubię
17,896ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy