w ,

Moja Polska Kibolska – ks. Jarosław Wąsowicz

Moja Polska Kibolska - Jarosław Wąsowicz Z okazji VII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, na rynku księgarskim ukazała się książka autorstwa ks. Jarosława Wąsowicza SDB, przewodnika i organizatora tych corocznych spotkań, pt. „Moja Polska Kibolska”. Stanowi ona swoiste podsumowanie dotychczasowej działalności autora zaangażowanego w promocję odkłamanego obrazu polskiego kibica.

“Moja Polska Kibolska” to kolejna pozycja autora książki Biało-zielona Solidarność, w której opisywał gdański ruch kibicowski w latach 80. i jego polityczną działalność. W Polsce kibolskiej również nie brakuje odniesień do polityki. Pierwszy rozdział przybliża idee, wokół których zjednoczony jest współczesny ruch kibicowski. Są to między innymi przywiązanie do tradycji narodowej, pielęgnowanie pamięci o bohaterach, a nade wszystko umiłowanie wolności w myśleniu i działaniu.

Druga część książki, zatytułowana „Sektor niebo”, poświęcona został zmarłym w ostatnich latach kibicom gdańskiej Lechii. Z kolei trzecią część to wybór wywiadów, jakich ks. Wąsowicz udzielał w związku ze swoim zaangażowaniem w działalność kibicowską.

Moja Polska Kibolska” stanowi kolejny (na szczęście) ważny element odkłamywania stereotypowego wizerunku polskich kibiców. Docierając do szerokiego grona czytelników ma szansę, jeśli nie zrewidować poglądu wielu z nich na opisywaną przez ks. Wąsowicza rzeczywistość, to przynajmniej skłonić do samodzielnej oceny. To ważne nie tyle ze względu na samych „kiboli”, ile z uwagi na działania tych, którzy w ten obraźliwy sposób określają i generalizują kibiców sportowych. Mają oni przecież zupełnie inne cele.

Zapraszam do zakupu książki:

Nagrane przeze mnie spotkanie z ks. Jarosławem Wąsowiczem w Szczecinie, 9 czerwca 2015 roku:

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=GxM3T75r3Sk[/youtube]

Na moim blogu znalazły się jedynie książki, które sam posiadam w swojej biblioteczce bądź które sam polecam jako godne przeczytania. Nie ze wszystkimi poglądami autorów się zgadzam ale warto je poznać. Przejdź na stronę: Prawicowe Książki, jest to dział, w którym prezentuję najnowsze “prawicowe” i patriotyczne publikacje, które polecam nabyć. Przy każdym opisie jest link do Ceneo, gdzie znajdziecie sklep, w którym najtaniej możecie nabyć wybraną książkę.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

█■█ █ ▀█▀ Andrzej Duda MASAKRUJE Platformę Obywatelską!

Apel II twórców – filmu Wyklęty