FOT. TWITTER.COM/ROGUETROOPER000
w ,

Mord na weselu. Chrześcijańscy męczennicy w Afryce

Chrześcijaństwo jest w dzisiejszych czasach religią szczególnie narażoną na wszelkiego rodzaju ataki. Pół biedy jeśli ataki te nie wychodzą poza sferę słów. Tym razem jednak doszło do rozlewu krwi. W afryce ataki na wioski chrześcijańskie są zjawiskiem dość częstym. Islamscy terroryści kierując się wyimaginowanymi pragnieniami swojego Boga mordują „niewierzących”.

19 lipca 2020 roku, w Nigerii doszło do kolejnego typu ataku. W jego wyniku zginęło około 19 osób. Wiele także zostało rannych w stopniu ciężkim. Według ustaleń żadna z ofiar nie miała nawet 25 lat. Skala tragedii jest tym większa jeśli uzmysłowimy sobie, że do ataku doszło podczas wesela, które z zasady miało być najszczęśliwszym dniem w życiu.

Według jednej z nigeryjskich działaczek prolife, za większość tacy ataków odpowiadają terroryści z Bolo Haram, Fulami i iswap (Państwa Islamskiego Prowincji Afryki Zachodniej ). Świat niestety biernie przygląda się temu ludobójstwu. W tym roku w związku z działaniami terrorystów, w Nigerii zginęło ponad pół tysiąca chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Powariowali! Znana agencja prasowa będzie pisać słowo „CZARNY” z wielkiej litery a „BIAŁY” z małej…

Stal Mielec znowu w Ekstraklasie. Stoi za tym polityk PiS