w

Morderca francuskiego policjanta i jego żony: „Euro 2016 stanie się cmentarzem!”

Larossi Abbala, zwolennik Państwa Islamskiego, który pod Paryżem na oczach małego dziecka zamordował jego rodziców, zapowiedział kolejne zamachy podczas piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji. „Zamknęliście drzwi dla hidżry [bezkrwawego zajęcia terenów ‚niewiernych’], my teraz otworzymy drzwi dla dżihadu na waszej ziemi” – powiedział w nagraniu zamieszczonym w internetowej sieci.

Media przedstawiają go jako „Francuza pochodzenia marokańskiego”. W 2013 roku był aresztowany pod zarzutem wspierania islamskich dżihadystów wyjeżdżających do Pakistanu. Kilka dni temu na przedmieściach Paryża zamordował nożem 42-letniego komendanta policji, a następnie – w trakcie szturmu sił specjalnych na zajęty przez terrorystę dom – żonę funkcjonariusza. Wszystko na oczach trzyletniego synka ofiar.

Mimo, że Abdalla był podsłuchiwany przez służby specjalne, nie wyszło na jaw, że przygotowuje zamach. W rozmowie z policyjnym negocjatorem powiedział, że jego czyn jest następstwem apelu przywódcy ISIS al-Baghdadiego o „zabijanie niewiernych w ich domach, razem z ich rodzinami”.

Do internetu trafiło nagranie wykonane przez islamistę w domu, gdzie dokonał zbrodni. Na kilkunastominutowym filmie Abbala mówi między innymi: Zacznijcie szczerze żałować za swoje grzechy. Allah wybrał was spośród milionów innych. Zwracam się także do niewiernych rządzących Francją: to są owoce waszej działalności. Zamknęliście drzwi do hidżry, do kalifatu, to my teraz otworzymy drzwi do dżihadu na waszym terytorium. Myślicie, że na tym się zatrzymamy? Mylicie się. Mamy dla was jeszcze inne niespodzianki na Euro. Euro będzie jednym wielkim cmentarzem. Będziemy bezlitośni.

Ukazujące się w Belgii dzienniki „Sudpresse” oraz „Derniere Heure” publikują informację o wewnętrznej nocie rozsyłanej do posterunków tamtejszej policji. Według przecieków, z Syrii do Europy przez Turcję i Grecję miała przedostać się grupa dżihadystów planujących zamachy w różnych punktach na terenie Belgii i Francji. Chodzi m.in. o amerykańską sieć restauracyjną, centrum handlowe oraz komisariat.

Za: pch24.pl, wp.tv, rmf24.pl

https://www.youtube.com/watch?v=lkd54gWw9rA

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wojciech Sumliński: CZY UDA SIĘ ODBIĆ POLSKĘ Z RĄK POSTKOMUNISTYCZNYCH ELIT?

WRESZCIE! Drastyczne obniżenie emerytur byłym funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL!