Muzułmanie mogą się poczuć “dotknięci” przebraniem kibiców za krzyżowców podczas Euro 2016

4
22777

Angielscy kibice podczas piłkarskich mistrzostw Europy we Francji będą przebierać się w stroje krzyżowców. Fakt ten wzbudził niepokój stróżów politycznej poprawności i multikulturalizmu.

Na łamach internetowej strony telewizji BBC opublikowany został apel o to, by kibice chcący przywdziewać stroje średniowiecznych rycerzy walczących o odzyskanie Ziemi Świętej z rąk muzułmanów, wzięli pod uwagę uczucia wyznawców islamu, żydów i ateistów. „Czy jest błędem przebieranie się za krzyżowca podczas piłkarskich meczów reprezentacji Anglii?” – zastanawia się autor. Martwi się on perspektywą widoku białych tunik z czerwonym krzyżem na piersiach.

Podobny niepokój okazali przedstawiciele Caabu, organizacji działającej na rzecz porozumienia arabsko-brytyjskiego. – Mamy nadzieję, że muzułmanie nie będą urażeni, aczkolwiek mogą znaleźć się tacy których może to dotknąć – stwierdził jej dyrektor, Chris Doyle.

Nie zdarzyło się, aby jakikolwiek kraj poczuł się urażony takimi przebraniami i teraz też tak być nie powinno – oświadczył natomiast założyciel angielskiego ugrupowania kibicowskiego „London England Fans”.

Przebieranie się w charakterystyczne stroje i barwy należy do stałych obyczajów kibiców, chcących odróżniać się od zwolenników innych drużyn.

Za: pch24.pl – polsatnews.pl, metro.co.uk, mirror.co.uk

 

Komentarze:

komentarzy

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here