Muzułmanie mogą się poczuć "dotknięci" przebraniem kibiców za krzyżowców podczas Euro 2016 - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 13 lipca, 2020

Muzułmanie mogą się poczuć “dotknięci” przebraniem kibiców za krzyżowców podczas Euro 2016

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Angielscy kibice podczas piłkarskich mistrzostw Europy we Francji będą przebierać się w stroje krzyżowców. Fakt ten wzbudził niepokój stróżów politycznej poprawności i multikulturalizmu.

Na łamach internetowej strony telewizji BBC opublikowany został apel o to, by kibice chcący przywdziewać stroje średniowiecznych rycerzy walczących o odzyskanie Ziemi Świętej z rąk muzułmanów, wzięli pod uwagę uczucia wyznawców islamu, żydów i ateistów. „Czy jest błędem przebieranie się za krzyżowca podczas piłkarskich meczów reprezentacji Anglii?” – zastanawia się autor. Martwi się on perspektywą widoku białych tunik z czerwonym krzyżem na piersiach.

Podobny niepokój okazali przedstawiciele Caabu, organizacji działającej na rzecz porozumienia arabsko-brytyjskiego. – Mamy nadzieję, że muzułmanie nie będą urażeni, aczkolwiek mogą znaleźć się tacy których może to dotknąć – stwierdził jej dyrektor, Chris Doyle.

Nie zdarzyło się, aby jakikolwiek kraj poczuł się urażony takimi przebraniami i teraz też tak być nie powinno – oświadczył natomiast założyciel angielskiego ugrupowania kibicowskiego „London England Fans”.

Przebieranie się w charakterystyczne stroje i barwy należy do stałych obyczajów kibiców, chcących odróżniać się od zwolenników innych drużyn.

Za: pch24.pl – polsatnews.pl, metro.co.uk, mirror.co.uk

 

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,596FaniLubię
18,046ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy