Muzułmanin udusił swoją siostrę - znaną modelkę, by "chronić honor rodziny" - PrawicowyInternet.pl
wtorek, 26 maja, 2020

Muzułmanin udusił swoją siostrę – znaną modelkę, by “chronić honor rodziny”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Pakistańska gwiazdy mediów społecznościowych Quandil Baloch została uduszona przez własnego brata. Kobieta znana była ze swojego sprzeciwu dla tradycyjnych zasad Islamu, czym imponowała wielu uciśnionym Pakistankom, lecz także nie brakowało jej wrogów, głównie wśród konserwatywnych muzułmanów.

Baloch od dłuższego czasu dostawała pogróżki, ostatnimi czasy zwracała się do rządu z prośbą o przydzielenie jej ochrony. Śmierć dopadła ją jednak nie od obcych, lecz z rąk własnego brata. Pięć lat starszy od niej mężczyzna podczas sprzeczki pozbawił swoją siostrę życia i w swoim mniemaniu zachował czyste sumienie. Honorowe zabójstwo, bo tym tłumaczył sprawca swój czyn, ma za zadanie zmyć z rodziny hańbę spowodowaną niegodnym zachowaniem kobiety. Winą Quandil Baloch było łamanie przyjętych w islamskim kraju konwenansów i zachęcanie kobiet do emancypacji. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek w Pakistanie czy innych krajach muzułmańskich. Jak podaje Human Rights Commission szacuje, że od 2008 do 2014 zginęło w ten sposób 3 tys. pakistańskich kobiet.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,234FaniLubię
17,868ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy