w ,

Na nieudolności PO w czasie kryzysu zyskuje PSL. Przypominam czym jest ta partia. Ku przestrodze!

Na całkowitej nieudolności Koalicji Obywatelskiej i ich antypaństwowej i antyludzkiej postawie w czasie epidemii najbardziej zyskuje PSL. W ostatnim sondażu Estymatora dla DoRzeczy uzyskali 12% poparcia względem 23% poparcia dla Koalicji Obywatelskiej. Czy jest się z czego cieszyć? Te partie to to samo. Przypomnijmy kilka faktów. I stwierdzam jasno; dla mnie PSL to rak toczący Polskę ku przepaści. 

  1. PSL to spadkobierca ZSL a nie przedwojennego PSL

Zjednoczone Stronnictwo Ludowe powstało 27 listopada 1949 z przymusowego połączenia prokomunistycznego „lubelskiego” Stronnictwa Ludowego z resztkami rozbitego przez Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego (podporządkowanego Polskiej Partii Robotniczej) „mikołajczykowskiego” Polskiego Stronnictwa Ludowego. Partia satelicka wobec Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w formule „transmisji partii do mas”.

W dniach 26–27 listopada 1989 ogłoszono rozwiązanie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i powołanie Polskiego Stronnictwa Ludowego „Odrodzenie”. Po połączeniu w maju 1990 PSL „Odrodzenie” z PSL wilanowskim powstało jednolite Polskie Stronnictwo Ludowe.

Dominik Ludwiczak ostatni prezes Naczelnego Komitetu ZSL, od 1992 do 2004 był członkiem Rady Naczelnej PSL, w tym w latach 1992–1996 i 1997–2000 jej wiceprzewodniczącym.

Tak o PSL wypowiadał się Paweł Kukiz zanim stał się politykiem:

Paweł Kukiz łączy się z "zorganizowaną grupą przestępczą" PSL

Uwaga to nie jest prima aprilis❗Kukiz'15 właśnie ogłosiło, że wchodzi w koalicję z ZS…, to znaczy z PSL-em i wystartują jako…Polskie Stronnictwo Ludowe :) Paweł Kukiz dołącza do "zorganizowanej grupy przestępczej" i oznajmia, że teraz razem będą walczyć z partyjniactwem :) Musicie tego posłuchać.

Opublikowany przez Partia Wolność Czwartek, 8 sierpnia 2019

2. PSL współrządziło z komunistami i Tuskiem, współtwórcy „Nocnej Zmiany”

5 czerwca 1992 przy głosowaniu nad wotum nieufności dla rządu Jana Olszewskiego PSL poparło jednak ten wniosek. Następcą Jana Olszewskiego na stanowisku premiera został Waldemar Pawlak (poparty przez koalicję UD-SLD-PSL-KPN-KLD-PPG), któremu nie udało się sformować rządu, a PSL. PSL doprowadziło tym samym do pełnego wejścia w życie tzw. „grubej kreski”, które umożliwiła komunistom wygodne życie w Polsce kosztem milionów obywateli.

W wyborach parlamentarnych w 1993 PSL zajął drugie miejsce (uzyskując 15,4% głosów, otrzymując 132 mandaty poselskie i 36 senatorskich) i weszli w koalicję rządową z SLD. W październiku tego samego roku powołano rząd z Waldemarem Pawlakiem na czele, a marszałkiem Senatu został Adam Struzik. Współrządzili z komunistami.

W wyborach parlamentarnych w 2001 partia uzyskała 8,98% głosów, co dało jej 42 mandaty poselskie i 4 senatorskie. Po raz drugi weszła w koalicję z rządową z komunistami z SLD, obejmując stanowisko wicepremiera z ministerstwem rolnictwa i rozwoju wsi (otrzymał je Jarosław Kalinowski), ministerstwo środowiska (otrzymał je Stanisław Żelichowski) i stanowisko wicemarszałka Sejmu (otrzymał je Janusz Wojciechowski).

Po przedterminowych wyborach w 2007 (w których zwyciężyła Platforma Obywatelska) PSL zdobyło 8,91%, co dało 31 mandatów i weszło do koalicji rządowej, w której otrzymało stanowisko wicepremiera i ministra gospodarki (został nim Waldemar Pawlak), stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi (objął je Marek Sawicki) oraz stanowisko ministra pracy i polityki społecznej (objęła je Jolanta Fedak). Co się działo w tym czasie?

3. Umowy gazowe Pawlaka

Od marca 2009 r. zespół negocjatorów Waldemara Pawlaka ustalał z przedstawicielami Gazpromu warunki cenowe nowej, długoterminowej umowy na dostawy gazu do Polski. Negocjacje zakończyły się w październiku 2010 r. podpisaniem skrajnie niekorzystnej dla Polski umowy, który skutkował narzuceniem gigantycznego haraczu wobec Gazpromu (ustalono, że cena sprzedawanego Polsce gazu będzie o około 40 proc. wyższa od ceny rynkowej). Nie wszyscy wiedzą, że rząd Tuska podjął wówczas decyzję, aby utajnić przed opinią publiczną instrukcje negocjacyjne jakie zatwierdzał i podsyłał Pawlakowi. W tym celu PO zmieniło nawet przepisy ustawy o ochronie informacji niejawnych!

Faktyczna utrata zysków z tranzytu gazu przez Polskę, co dało ok. 1 mld zł prezentu dla Gazpromu, utrata kontroli nad Europolgazem, utrwalenie zależności do Rosji, wstrzymanie dywersyfikacji gazu – to efekty rozmów gazowych z lat 2008 – 2010 – mówił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

https://www.youtube.com/watch?v=sH9U96g6u_U

– Rząd Tuska i Pawlaka dążył do przedłużenia kontraktu jamalskiego do 2037 r., czyli o 15 lat, gdyby tak się stało, nasze plany dywersyfikacyjne byłyby nie do zrealizowania – oznajmił Piotr Naimski. Dodał, że rząd z tego pomysłu wycofał się w wyniku działań Komisji Europejskiej.

4. Tęczowe PSL, antykatolickie PSL

Kosiniak-Kamysz jako lider PSL szedł w tęczowej koalicji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 23 lutego 2019 Rada Naczelna PSL podjęła decyzję o współtworzeniu Koalicji Europejskiej (wraz z PO, Nowoczesną, SLD i Zielonymi) na wybory do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku. Przy współudziale PSL wprowadzono do Parlamentu Europejskiej ideologów LGBT i starych komunistów.

Kosiniak-Kamysz siedział z Donaldem Tuskiem i Leszkiem Jażdziewskim kiedy ten ostatni bezczelnie i ordynarnie, niczym Urban w „Nie” walił w katolików i Kościół Katolicki.

5. Zielona pajęczyna

O aferach z udziałem działaczy PSL można napisać wielotomową książkę. Tolerowanie działań działaczy PSL nakierowanych na uzyskiwanie korzyści materialnych i zawłaszczanie przez nich środków publicznych i majątku, PO trwała w koalicji z PSL zmieszanym w aferę podkarpacką, tolerowała sytuację w Elewarrze, nie reagowała na informacje o nepotyzmie w agencjach opanowanych przez PSL, nie reagowała na powiązania PSL z Kwiatkowskim (NIK)…

Jeśli masz poglądy konserwatywne – pamiętaj, głosując na PSL głosujesz na największą polityczną d*** w historii III RP, lepiej odpuść. 

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

PRAWDĄ MIĘDZY OCZY: ile respiratorów możliwych do wykorzystania w walce z koronawirusem zakupił WOŚP?

Mocny komentarz księdza: „Wolę mieć 5 osób jutro w kościele na Mszy Św. niż 50 trumien za 3 tygodnie”