w ,

Na podstawie kłamstw Jana T. Grossa hiszpańska gazeta oskarża Polskę o zbrodnie na Żydach!

Źródło: twitter.com

Na łamach lewicowego hiszpańskiego dziennika „El Pais” opublikowano artykuł na temat „polskiej odpowiedzialności za zbrodnie na narodzie żydowskim podczas II Wojny Światowej”. Powołując się m.in. na wypowiedzi Jana T. Grossa i Jana Grabowskiego stwierdzono, że „Polacy mieli spory udział w Holocauście”.

Przyczynkiem do powstania szkalującego Polskę i Polaków tekstu okazała się opublikowana przez Instytut Pamięci Narodowej lista 9 tysięcy nazwisk strażników niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Zdaniem dziennika jest to działanie motywowane politycznie przez polski rząd.

– Polskie władze narzucają radykalną politykę historyczną, która zarówno w kraju, jak i zagranicą ma przedstawiać wyidealizowaną przeszłość narodu – twierdzi w rozmowie z „El Pais” dr Jan Grabowski, historyk, potomek polskich Żydów. Jak podaje hiszpański dziennik, Grabowski został wygnany z Polski w czasach komunizmu pod koniec lat 80. XX wieku.

ZOBACZ: Suwerenność informacyjna. Jak Niemcy przejęły kontrolę nad wiedzą i świadomością Polaków!

GrossDoWiezienia

– Powszechna charakterystyka polskiego społeczeństwa w czasie II Wojny skupia się na pomocy, jakiej Polacy udzielali Żydom. Jest to oczywiście obraz całkowicie fałszywy. Polacy mieli bardzo mało współczucia dla masowo mordowanych Żydów – dodaje Grabowski.

Lewicowy dziennik powołał się w tej sprawie również na socjologa, przez wielu niesłusznie uważanego za historyka, Jana T. Grossa. „El Pais” nazywa go „wielkim pionierem badań nad polskim antysemityzmem” oraz ofiarą „nagonki prowadzonej przeciwko niemu przez polskich polityków”. Powodem tejże nagonki są niepoparte żadnymi dokumentami, źródłami ani jakimikolwiek dowodami „historyczne ekspertyzy” socjologa zawarte w stwierdzeniu, iż „Polacy podczas wojny zabili więcej Żydów niż Niemcy”.

„Dla wielu obserwatorów publikacja listy strażników Auschwitz jest kontrowersyjna, ponieważ przytłaczająca większość pojawiających się na niej nazwisk to Niemcy” – podaje gazeta. Posiłkuje się przy tym kolejną wypowiedzią Grabowskiego na temat „polowań na Żydów”, w których „prawie zawsze uczestniczyli Polacy”.

Za: pch24.pl, źródło: wprost.pl

https://www.youtube.com/watch?v=bk5RnEImoFU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0
Lech-Galicki - Poeta

Czy Polacy lubią Świętego papieża Jana Pawła II? – Lech Galicki

Szwedzcy kibice zakpili z poprawności politycznej. W burkach na meczu.