w ,

Najbardziej żenująca postać polskich mediów ma czelność kpić z Polaków korzystających z 500+

,,Rodzina 500 plus” to rządowy program, z którego Polacy korzystają już od roku. Tymczasem niemal w rocznicę jego wprowadzenia na celownik wziął go Jarosław Kuźniar.

Programem zostało objętych niemal 2,6 mln polskich rodzin, które otrzymały 21 mld złotych. Programem jest objętych ok. 55% wszystkich dzieci poniżej 18 roku życia w Polsce. 77 procent ankietowanych w badaniu CBOS powiedziało ,,tak” programowi. Tymczasem liczby nie przekonują byłego dziennikarza TVN. Udostępnił on tweeta Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, informującego:

1,53 mln dzieci otrzymuje świadczenie po uwzględnieniu kryterium dochodowego na pierwsze dziecko. 705 tys. dzieci to jedynacy

Kuźniar skomentował:

Kogo miał na myśli? Czyżby Rafała Trzaskowskiego (dwójka dzieci), który mówił, że „nie zostawi tych pieniędzy w rękach PiS”, czy może innego posła PO Jacka Tomczaka (piątka dzieci), który też korzysta z programu. Z programu skorzysta też Ryszard Petru (mówi, że zrobi to „tak dla zasady”) oraz Paulina Henning-Kloska, która ma „obowiązek wobec dzieci”, by wziąć te pieniądze. To oczywiście nie koniec listy: niektórzy politycy odmówili odpowiedzi, czy zostaną beneficjentami 500+, np. Agnieszka Pomaska.

To kolejny z tweetów charakterystycznych dla Kuźniara. Wcześniej nazywał ludzi „cebulakami”. Pisał też:

„Polacy przenieśli tradycję kanapki z jajem cuchnącej w przedziale PKP do samolotu. Teraz kurczak w sreberku. Szczęśliwie butów nie zdejmują”

Reakcja internautów była natychmiastowa (w końcu swego czasu hashtagi #kuźniakcwel i #sekretykuźniara cieszyły się wielką popularnością!)

Kuźniar zasłynął jako król obciachu, mianowano go nawet „Królem Cebuli”. Prezenter – wówczas TVN24 – pochwalił się pismu „Grazia”, jak ze swoją dziewczyną i 2-letnią córką podróżował po Kanadzie i USA:

„Podróże są fantastyczne dla dzieci. Widzę, jak Zośka reaguje na wszystko, co nowe. Na ludzi, jedzenie. Na podróż z dzieckiem wcale nie jest trudno się spakować, nie trzeba brać wanienek, krzesełek i Bóg wie czego jeszcze. Fotelik samochodowy? Nie ma sensu. Do Kanady i USA nie braliśmy żadnych gadżetów. Pojechaliśmy do Walmartu, kupiliśmy wszystko, co było nam potrzebne, a pod koniec podróży wszystko oddaliśmy, mówiąc, że nam nie pasowało.”

Walmart to słynna amerykańska sieć supermarketów słynących z bardzo niskich cen. Świetnie zarabiający dziennikarz TVN przyznał się więc, że oszukuje ją jak drobny cwaniaczek, kupując, używając, a następnie zwracając towary jako rzekomo „niepasujące”.

Kpił z niego nawet Szymon Majewski:

Znakomite użycie #kuzniarcwel:
Dolewka dla każdego! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #cebuladeals…

Za: niezlomni.com, niezalezna.pl

3 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Ten polonista i dziennikarz mówił na antenie tak: co robić, żeby się rano nie zaskakiwać, zakładać buta, Kopciuszek zgubił pantofelka, wykombinowali Sputnika, w Gdańsku będzie aż jeden stopni, emerytury, to jeden z najgorących tematów, słowa odbiera niektórym (mowę), jeżeli koś się zrzecze premii (zrzeknie), mieszkańcy Czarnogóry nie widzą czubka swojej głowy (nosa), motor (motocykl), pseudokibol, łagodny jak baran (baranek), zabrał nauczyciela i trojga dzieci, doszło do bolesnego pomylenia, mają zdecydowanie większą większość, w sprawie otworzenia zawodów, będzie pogodno, w weekend będzie rześko i chłodnie, rzecznik policjantów (policji), był w stanie ustrzelić niejednego zwierzęcia, podpisuję się za panem wszystkim co mogę (czym).
    Trafić w 10 w darta, nie chciałbym się mądrzyć, mówić po austriacku, sztuczny tłum, nie burmusz się, nie gól tego, rysopis do zobaczenia, kobiety są jakoś zaopiekowane, nieumyślne zabójstwo, świat robi wszystko, żeby się w tej sprawie ogarnąć (ebola), jaskinia 400 m. na dół, do spotkania na ziemi (pożegnanie żeglarza), narąbać drzewa, wyskoczyć na spadochronie, komary latają i kąszą, autor autorskiej prognozy, ale dziś gorąc, państwo rybacy, droga może zostać otworzona, śnieżnie i mroźnie, w Fiacie, ulica jest długa jak diabli, nawet nie ma sensu ruszać się do Włochów, nie chciałbym, żeby państwo musieli się zaskakiwać, przestaliśmy zaciągać długi, wszystko wskazuje, że zima nie pokazała swojego ostatniego słowa, śledztwo robi CBA, dla mnie Majewski jest mistrz, rozdziewiczę się z lotem szybowcem, Kukliński nosił przy sobie fiolkę z trucizną jak najwięksi mordercy, kierowca tego dźwiga, temperatura będzie się pnęła, walczenie z korupcją, serce się łamie, frajda z lecenia, skacze na spadochronie, na oglądaniu monocyklów, wojewoda łaje drogowców, to nas w ogóle nie przejmuje, policjanci postrzelili demonstranta z gumowej kuli, tam dają najlepszy tatar w mieście, to nas w ogóle nie przejmuje, itd., itp.

2 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Od kiedy rządzi Donald Trump o 67% spadła liczba nielegalnie przekraczających granicę USA!

W Niemczech bezpieka NRD (STASI) została zdegradowana. W Polsce bezpieka PRL (SB/WSW) została autorytetem w TVN