w ,

[NAJNOWSZE] MON: Defilady nie będzie.

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Jednym z najważniejszych elementów tego święta, jest doroczna defilada wojskowa, prezentująca zarówno wyszkolonych żołnierzy jak i sprzęt wojskowy, którym Polska dysponuje. W tym roku dzień ten będzie miał jednak nieco inny przebieg, ze względu na defiladę wojskową, która się nie odbędzie.

Wojskowa defilada 15 sierpnia odwołana ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem – przekazało MON.

Święto Wojska Polskiego ustanowione zostało na 15 sierpnia, w związku z nieprawdopodobnym zwycięstwem orężna polskiego podczas Bitwy Warszawskiej. W tym roku przypada setna rocznica tego wydarzenia, co miało z kolei być powodem do jeszcze huczniejszych obchodów święta. Impreza miała odbyć się pod hasłem – Bitwa Warszawska 1920 – polskie zwycięstwo dla wolności Europy.

Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem – mówi MON.

W czasie pandemii zobowiązani jesteśmy do szczególnego przestrzegania norm bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko naszego zdrowia, ale również zdrowia innych ludzi, z którymi się spotykamy. Tego typu działania podejmowane przez rząd winny być przykładem dla społeczeństwa, szczególnie teraz gdy liczba zarażonych w Polsce zaczęła gwałtownie rosnąć.

Tradycyjnie defilada odbywa się rokrocznie w Warszawie, z wyłączeniem zeszłego roku, kiedy to miała ona miejsce w Katowicach, jako uświetnienie stulecia wybuchu I Powstania Śląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Mroczny spisek LGBT [WIDEO]

Kolejne zatrzymania w sprawie Sławomira N.