w ,

Największe prywatyzacje z epoki Tuska. Zobacz jak wyprzedawali majątek Skarbu Państwa!

W latach kiedy premierem był Donald Tusk (2008-2014) władze naszego kraju dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa za łączną kwotę 58,615 mld zł (prywatyzowano m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne). O skali tej wyprzedaży niech świadczy fakt, że po odsunięciu od władzy ekipy Tuska przychody z prywatyzacji spadły KILKUSETKROTNIE! w 2016 roku Ministerstwo Skarbu Państwa sprywatyzowało majątek o łącznej wartości zaledwie… 44 mln zł.

Heśli ktoś zapytałby się mnie z czym kojarzy mi się okres rządów Platformy i PSL-u, to bez wahania odpowiedziałbym, że z masową wyprzedażą majątku narodowego. W okresie kiedy krajem kierował Donald Tusk konsekwentnie dokonywano prywatyzacji majątku należącego do Skarbu Państwa. Oficjalne statystyki dostępne na stronach Ministerstwa Skarbu Państwa są zatrważające. Przez blisko 7 lat wyprzedano majątek za łączną kwotę 58,615 mld zł! Warto podkreślić, że spora część tych pieniędzy szła na spłatę bieżącego zadłużenia. Traciliśmy w ten sposób trwały i przynoszący gigantyczne (w postaci dywidend) zyski majątek, a kasę jaką dostaliśmy w zamian topiliśmy w spłacie odsetek od pozaciąganych wcześniej pożyczek.

Poniżej prezentuję listę 10 największych wyprzedaży, jakie miały miejsce w okresie rządów Donalda Tuska:

1. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.:  sprzedaż 17 proc. akcji za 6 mld 543 mln zł 
2. Jastrzębska Spółka Węglowasprzedaż 33,1 proc. akcji za 4 mld 830 mln zł
3. Bank PKO BP S.A.sprzedaż 9,62 proc. akcji za 3 mld 943 mln zł
4. Energa S.A.sprzedaż 34,18 proc. akcji za 2 mld 800 mln zł
5. KGHM S.A.sprzedaż 10 proc. akcji za 2 mld zł
6. PKP Cargo S.A.sprzedaż 48,29 proc. akcji za 1 mld 420 mln zł
7. Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.sprzedaż 37,49 proc. akcji za 1 mld 97 mln zł
8. Zespół Elektrowni „Pątnów-Adamów-Konin” S.A.sprzedaż 50 proc. akcji za 681,5 mln zł
9. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.sprzedaż 12,13 proc. akcji za 625,5 mln zł
10. Ciech S.A.sprzedaż 37,90 proc. akcji za 619,1 mln zł

Za: niewygodne.info.pl, Źródło: Licznik prywatyzacyjny (Msp.gov.pl)

8 komentarzy

Dodaj odpowiedź
  1. A ja myślałam, że 2008 rządzili kaczyńscy i właśnie to zaczęli robić, sprzedawać i dzisiaj leci dalej Polska rozbrojona i bez pieniędzy.

  2. Emeryci budowali a zlodzieje przyszli i okradli wzamian dajac im glodowe emerytury.Tak banda mafijna przy pomocy folksdojcza wytransferowala caly dorobek nedzarzy emerytow.POMAGALI IM W TYM SEDZIOWIE ,PROKURATORZY,POLICJA NOTARIUSZE PASOZYCI CZERPIACY Z TEGO ZYSKI I POBIERAJACY EMERYTURY Z NIE SWOICH SKLADEK.

    • Tragedia w tamtych czasach musialam opuscic Polske stracilam prace bylam bez srodkow do zycia zadnej pomocy ze strony panstwa to byly straszne czasy dla robotnikow bo dla bogaczy byl raj .cale szczescie teraz rzadzi Pis

3 pingi oraz trackbacki

  1. Pingback:

  2. Pingback:

  3. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Wnuk ,,Burego” obala kłamliwe mity na temat Romualda Rajsa. Jak celowo buduje się czarną legendę bohatera podziemia antykomunistycznego!

Poseł Platformy o PiS: „Będzie dePiSyzacja, tak jak była denazyfikacja, dekomunizacja, deratyzacja”