foto: lasy.gov.pl
w

Narracja opozycji się rypie: UNESCO właśnie uznało, że nie ma podstaw, aby zająć się sprawą Puszczy Białowieskiej!

Przedstawiciele Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (działającej w ramach UNESCO) pod wypływem informacji o rzekomych „zamiarach zniszczenia Puszczy Białowieskiej” postanowili odwiedzić nasz kraj. Po szczegółowym zapoznaniu się z planami Ministerstwa Środowiska oraz bezpośredniej wizytacji Puszczy uznali jednak, że na obecnym etapie nie ma podstaw do zajmowania się tą sprawą, a dziedzictwo Puszczy nie jest zagrożone. Czyżby misternie tkana przez totalną opozycję narracja miała legnąć w gruzach?

Przypomnijmy, że „konflikt o puszczę” jest kolejnym, gdzie totalna opozycja atakuje rząd i donosi na Polskę do instytucji międzynarodowych. Jego istotą jest konieczność wycinki głównie schorowanych drzew rosnących na terenie nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej. W okresie 10 lat chodzi łącznie o 188 tys. m/3 drzew (18,8 tys. m/3 rocznie). Dla uzmysłowienia skali warto wiedzieć, że nawałnica jaka nawiedziła w czerwcu Puszczę Knyszyńską przewróciła… 600 tys. m/3 drzew!

Pod wypływem informacji o rzekomych „zamiarach zniszczenia Puszczy Białowieskiej” przedstawiciele Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (działającej w ramach UNESCO) postanowili nawiedzić nasz kraj, aby sprawdzić co tu się w rzeczywistości dzieje. Po szczegółowym zapoznaniu się z planami Ministerstwa Środowiska dotyczącymi wycinki chorych drzew oraz bezpośredniej wizytacji Puszczy w celu stwierdzenia plagi kornika uznali, że na obecnym etapie nie ma podstaw do zajmowania się sprawą Puszczy Białowieskiej w Polsce. Wygląda więc na to, że narracja totalnej opozycji dot. „sporu o puszczę” niebawem legnie w gruzach. Za: niewygodne.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Perfekcyjna broń kosząca”. Ataki terrorystyczne z wykorzystaniem ciężkich pojazdów były do przewidzenia

PILNE! nagranie, na którym widać, jak policjanci strzelają do kierowcy ciężarówki w Nicei!