w ,

„Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy” – były pracownik TVN ujawnia makabryczne warunki!

Pan Kamil Różalski zamieścił na Facebooku bardzo interesujący wpis. Mężczyzna opisuje, że z TVN był związany zawodowo od powstania stacji, czyli od roku 1997. Dodaje, że pracował przy największych produkcjach, „przez lata przyczyniając się do jej rozwoju oraz obecnej pozycji na rynku”. Opisuje on warunki zatrudnienia i pracy w tej firmie. Przytaczam jego wpis w całości do Waszej oceny!

TVN S.A./DISCOVERY Inc. – ŁAMANIE PRAWA I PATOLOGIE
Z TVN byłem związany zawodowo od września 1997 roku, czyli od powstania stacji. Pracowałem przy największych produkcjach, przez lata przyczyniając się do jej rozwoju oraz obecnej pozycji na rynku.
Szantażem (tak jak wszyscy w dziale realizacji) zostałem zmuszony przez dyrektora do rozwiązania umowy za porozumieniem stron i od 1.01.2013 roku z pracownika stałem się współpracownikiem. Od tego momentu ja, moje koleżanki i koledzy byliśmy traktowani jak ludzie drugiej kategorii. Stawaliśmy się ofiarami mobbingu, współczesnego niewolnictwa, wykluczenia zawodowego, szantażu, odwetu. Byliśmy zmuszani przez pracodawcę do pracy po 16-17 godzin dziennie, w wyniku czego traciliśmy zdrowie. Orwellowska rzeczywistość stała się faktem w TVN SA. Nepotyzm, łapówki, łamanie prawa pracy, szantaż, poniżanie, łamanie RODO i inne patologie stały się chlebem powszednim w TVN. Nieprawdopodobnym jest to, że telewizja ta ma czelność pouczać innych w aspekcie etyki, sama nie przestrzegając u siebie podstawowych standardów i przepisów prawa.
Jeszcze niedawno w TVN SA zatrudnionych było niezgodnie z prawem pracy około 1800 osób. To ludzie bez prawa do emerytury, urlopu, ubezpieczenia zdrowotnego. To też ogromne pieniądze w nieodprowadzonych składkach do ZUS.
Grupa osób (której też jestem członkiem), zgodnie z procedurą informowała Discovery Inc. (właściciela TVN SA) o patologiach i łamaniu prawa. Co zrobili Amerykanie? Złamali procedury, które sami ustanowili. Naruszyli naszą anonimowość, narażając nas na działania odwetowe ze strony TVN (na które nawiasem mówiąc nie trzeba było długo czekać).
O łamaniu prawa, wprowadzaniu w błąd inwestorów, unikaniu płacenia podatków w Polsce, hipokryzji, podwójnych standardach stosowanych przez Discovery Inc. oraz TVN SA będziemy konsekwentnie informować prasę, tak by opinia publiczna w Stanach Zjednoczonych, Polsce i niektórych krajach UE została rzetelnie poinformowana.
O tytułach w których będzie można przeczytać o w/w patologiach, będę informował na bieżąco.

TVN S.A./DISCOVERY Inc. – ŁAMANIE PRAWA I PATOLOGIE

Z TVN byłem związany zawodowo od września 1997 roku, czyli od…

Opublikowany przez Kamila Różalskiego Piątek, 26 lutego 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Udało się! Nergal skazany, musi zapłacić prawie 20 tys. PLN! “Okoliczności czynu i wina nie budzą wątpliwości”

Zrzutka na Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu – wsparcie działań statutowych