Nie dla nikabów i burek. Holandia wprowadza zakazał zakrywania twarzy w miejscach publicznych! - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Nie dla nikabów i burek. Holandia wprowadza zakazał zakrywania twarzy w miejscach publicznych!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W Holandii muzułmanki nie będą mogły w miejscach publicznych zasłaniać twarzy. Częściowy zakaz noszenia nikabów i burek poparła już niższa izba parlamentu. Regulacje musi zatwierdzić senat.

Zgodnie z przyjętymi zapisami ustawy niedozwolone będzie noszenie burek, nikabów, a także masek narciarskich oraz różnego rodzaju hełmów, w takich miejscach jak urzędy, transport publiczny, szkoły i szpitale. Ustawodawca swoją decyzję motywował tym, że są to miejsca, w przypadku których identyfikacja osób jest niezbędna.

„Każdy ma prawo ubierać się w to, co uzna za stosowne. Jednak ta wolność jest ograniczona w miejscach, gdzie najważniejsze jest, by ludzie widzieli siebie nawzajem, żeby zapewnić lepszą jakość świadczenia różnorakich usług i ochrony” – podkreślono w komunikacie holenderskiego parlamentu.

Podobne zakazy obowiązują już m.in. we Francji. Tam we wakacje tego roku władze nadmorskich kurortów poszły nawet o krok dalej i zabroniły muzułmankom noszenia tzw. burkini, czyli muzułmańskich strojów kąpielowych. W tym roku całkowity zakaz noszenia burek wprowadziła Bułgaria.

Jak przypomina wprost.pl w religii muzułmańskiej burka, nikab i hidżab nie są wymogiem, lecz rozpowszechnionym zwyczajem manifestowania skromności kobiety, która nie chce być oceniana pod kątem jej wyglądu.

Za: pch24.pl, Źródło: wprost.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,487FaniLubię
18,038ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy