w ,

„Nie podoba mi się ta Polska. Nie tylko obóz rządzących, ale i społeczeństwo!” Skandaliczne słowa Daniela Olbrychskiego

Nie podoba mi się ta Polska. Nie tylko obóz rządzących, ale i społeczeństwo, które tak zdecydowało, a jeszcze bardziej to, które wzruszyło ramionami i stwierdziło, że nie warto brać udziału w tak ważnych momentach, jakimi są wybory – powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Daniel Olbrychski.

Aktor znany m.in. z udziału we wszystkich częściach trylogii Henryka Sienkiewicza zekranizowanej przez Jerzego Hoffmana stwierdził, że nie utożsamia się ze społeczeństwem, w którym ponad połowa obywateli „nie skorzystała z możliwości” wzięcia udziału w wyborach. Jego zdaniem współcześni Polacy są „zupełni inni” niż ci „z czasów jego młodości, gdy to Solidarność decydowała, jaka Polska będzie”.

– Mam wrażenie, że marnowane jest to, co się udało w 1989 roku. Społeczeństwo popiera tych, którzy w pewien sposób chcą wrócić do tego, co było. To nie są moi politycy, nie są reprezentantami mojego sposobu myślenia, są mi kompletnie obcy a część społeczeństwa, która ich popiera, bardzo mnie rozczarowuje i zdumiewa swoją bezmyślnością, brakiem wiedzy historycznej, brakiem wyobraźni wreszcie – podkreślił.

Zdaniem Olbrychskiego problemem dzisiejszej Polski jest słaba opozycja, która pomimo licznych protestów i marszów wyrażających sprzeciw wobec dzisiejszej władzy „nie umie zmienić rzeczywistości”. – Rzeczywistość zmieniają wybory, a w trakcie nich połowa wyborców została w domu albo na działce, bo było ciepło – ocenił aktor.

W ocenie Olbrychskiego Polacy są „społeczeństwem anarchistycznym, trudnym do okiełznania”, ale „nasze wybory są czasem tak zasmucające jak w tej chwili sondaże przedwyborcze”.

Źródło: dziennik.pl, pch24.pl

Co myślisz?

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Przepity przećpany plus skleroza. Gada od rzeczy. No i był Azją Tuchajbejowiczem wczuł się tak w role że chce najazdu muzulmanow na Polskę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Liczba osób skazanych na śmierć za pomoc Żydom: Holandia – 0, Francja – 0, Dania – 1, Polska – 30 000

Niemcy: Afgańczyk wykorzystał seksualnie 4-letnią córkę rodziców zastępczych, którzy przyjęli go pod swój dach!