NIELEGALNI IMIGRANCI W POLSCE || Nie posiadali żadnych dokumentów tożsamości, Straż Graniczna znalazła ich ukrytych w naczepie ciężarówki!

1
30029

20 czerwca, na parkingu firmy transportowej w okolicach Krakowa, funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę ukryci w naczepie samochodu ciężarowego, który został załadowany i zaplombowany 15 czerwca w Serbii, a następnie przez Węgry i Słowację przyjechał do Polski.

Zatrzymani to mężczyźni w wieku ok. 20 lat. Obaj zeznali, że do ciężarówki dostali się w nocy, bez wiedzy kierowcy, na terytorium Serbii w pobliżu granicy węgierskiej. Według zapewnień przemytnika, który organizował im podróż, w zamknięciu mieli spędzić 2 dni. Nie wiedzieli, że jadą do Polski – celem ich podróży była Europa Zachodnia, prawdopodobnie Niemcy lub Francja. Z Afganistanu wyruszyli około 6-10 miesięcy temu. Podróżowali przez Pakistan, Iran, Turcję, Bułgarię i Serbię. Poznali się dopiero podczas pobytu w Serbii. Nie posiadali ze sobą żadnych dokumentów tożsamości ani większych kwot pieniędzy. Za przerzut zapłacili odpowiednio 7000 euro i ponad 6000 dolarów.

zdj. Karpacki OSG

Obu obywatelom Afganistanu postawiono zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy. Mężczyźni przyznali się do zarzuconego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik Biały.

zdj. Karpacki OSG

Komentarze:

komentarzy

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here