Niemcy: Imigranci molestują policjantki. Coraz więcej ataków na funkcjonariuszy! - PrawicowyInternet.pl
środa, 15 lipca, 2020

Niemcy: Imigranci molestują policjantki. Coraz więcej ataków na funkcjonariuszy!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Niemieckie policjantki coraz częściej spotykają się z przemocą na tle seksualnym podczas interwencji w ośrodkach dla uchodźców. Chodzi zarówno o napaści werbalne jak i o fizyczne molestowanie. Rosnące problemy mają też mężczyźni służący w policji.

O sprawie mówił w rozmowie z niemieckim radiem MDR Hagen Husgen, przewodniczący saksońskiego Związku Zawodowego Policji. Jak powiedział, coraz częściej do uszu kierownictwa związku dochodzą informacje o napaściach na tle seksualnym, których ofiarą padają policjantki. Część przypadków nie jest przy tym w ogóle rejestrowana.

Na falach tego samego radia wiceprzewodniczący ogólnoniemieckiego Związku Zawodowego Policji Dietmar Schiff apelował o specjalne szkolenia azylantów. Państwo powinno im wyjaśnić, że w RFN „kobiety i mężczyźni pracują i żyją razem i nie ma tu żadnych różnic”.

Proceder molestowania seksualnego policjantek potwierdziła też autorka książki „Niemcy w niebieskim świetle”, Tania Kambouri, sama pracująca w policji. – Całkowicie to przemilczamy i w ogóle nie walczymy z tym problemem – powiedziała, dodając, że jej zdaniem nikt nie będzie chciał w najbliższej przyszłości przeciwdziałać napaściom seksualnym na policjantki ze strony imigrantów.

Rosnące problemy mają wszyscy niemieccy funkcjonariusze policji. Jak poinformował minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Hermann, w jego landzie narasta liczba przypadków werbalnych i fizycznych ataków na policjantów. W 2015 roku było ich o 3 proc. więcej, niż rok wcześniej. Dokładnie 14 928 funkcjonariuszy zgłosiło przypadek jakiegoś rodzaju napaści. O 7 proc. wzrósł też odsetek ataków na służby ratunkowe, sięgając 198 przypadków.

Patrząc statystycznie, w 2015 roku przynajmniej co trzeci bawarski funkcjonariusz policji został obrażony, opluty, uderzony, kopnięty lub spotkał się z groźbami – powiedział minister. W 41 proc. przypadków chodziło o obrażenie policjanta, w 30 proc. o uszkodzenie ciała, a w 19 proc. o stawienie policjantom oporu. Ośmiokrotnie próbowano też funkcjonariuszy zabić.

Jak podają niemieckie media, niemal taki sam wzrost napaści na policjantów miał w ubiegłym roku miejsce w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Za: pch24.pl źródło: jungefreiheit.de

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,487FaniLubię
18,038ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Cała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro opowiedziała się przeciwko aborcji!

1
Projekt "Zatrzymaj Aborcję"  usuwa z polskiego porządku prawnego przesłankę eugeniczną przy dopuszczalności aborcji. Możliwość przerywania ciąży, a precyzyjniej nazywając pozbawiania życia istoty ludzkiej przed...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy