w , ,

NIEMCY NAM GROŻĄ! „Die Welt”: Polsce za nieokazywanie solidarności grozi kara w wysokości 1,5 mld euro

Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE potwierdza, że państwa członkowskie muszą wykonać decyzję o relokacji uchodźców. Dziennik „Die Welt” wyliczył, że Polsce za odmowę przyjęcia 6 tys. uchodźców i nieokazywanie solidarności grozi kara w wysokości 1,5 mld euro, Węgrom 325 mln, Słowacji 225 mln.

Jednocześnie dziennik przypomina, że na przykład Niemcy, którym przydzielono z unijnego rozdzielnika 27 tys. uchodźców przyjęły dotychczas tylko 7 tys. i „teoretycznie” musiałyby zapłacić za niewypełnienie zobowiązań 5 mld euro.

ZOBACZ: Medialna zgoda milczenia kiedy sprawcami przestępstw są pozaeuropejscy imigranci. Czy chcemy takiej cenzury w Europie?

Jednakże Komisja Europejska wszczęła postępowanie tylko przeciwko tym państwom, które kategorycznie odmówiły przyjęcia uchodźców — czytamy w „Die Welt”. Opiniotwórczy dziennik twierdzi, że wątpliwe jest, czy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE odniesie oczekiwany skutek.

Rzeczywiste zmniejszenie obciążenia Włoch, gdzie tylko w tym roku przybyło blisko 100 tys. ludzi, jest po prostu niemożliwe — czytamy w berlińskim dzienniku.

Zdaniem „Die Welt” kluczową kwestią jest, w jaki sposób UE chce zmusić niechętne do przyjmowania uchodźców kraje do zatroszczenia się o ludzi szukających ochrony, do zapewnienia im zakwaterowania i wyżywienia oraz perspektywy na przyszłość?

Trudne zadanie, gdyż wschodnioeuropejskie państwa UE nie paliły się do tego po ogłoszeniu wyroku —zauważa dziennik.

wpolityce.pl, dw.com

https://prawicowyinternet.pl/merkel-i-schulz-uznaja-islam-za-czesc-niemieckiej-kultury-i-groza-europie-srodkowej/

Co myślisz?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Tak wygląda dzisiejsza Szwecja [WIDEO]

MOCNE! Grzegorz Braun komentuje próbę REFORMY SĄDOWNICTWA i WETO Andrzeja Dudy