w

Niemcy: radykalni salafici rosną w siłę. W Berlinie jest już ich około siedmiuset!

Radykalni islamiści posiadają coraz silniejsze struktury w Berlinie. Według służb bezpieczeństwa w niemieckiej stolicy działa już około 700 salafitów. Prawie połowa ma być gotowa do użycia przemocy.

Salafici, w całych Niemczech gromadzący kilku tysięcy wiernych, są coraz lepiej ulokowani w stołecznym Berlinie. Jak poinformował berliński senator Frank Henkel (CDU) zajmujący się sprawami wewnętrznymi, według sprawozdania służb bezpieczeństwa w 2015 roku w stolicy Niemiec działało już 680 salafitów – o 90 więcej, niż rok wcześniej. Z tego około 360 ma być wprost „zorientowanych na przemoc”.

ZOBACZ: SZOKUJĄCE FAKTY! Aziz Karaoglu współpracował z radykalnym salaficickim kaznodzieją! (WIDEO)

Za wpolityce.pl, youtube.com
Za wpolityce.pl, youtube.com

Raport służb wskazuje, że salafizm jest obecnie w RFN najszybciej rozprzestrzeniającą się wersją radykalnego islamu. Pomimo świadomości tego stanu rzeczy nie udaje się powstrzymać rozrostu grupy islamistów: podejrzewa się, że w tym roku tylko w Berlinie do salafitów dołączyło około 30 osób.

Znaczna część z wyznawców tej fundamentalistycznej wykładni islamu powiązana z Państwem Islamskim. Ze środowiska berlińskich salafitów na wojnę do Syrii wyjechało około 110 osób, gdzie przyłączyły się właśnie do ISIS i innych grup terrorystycznych. Najbardziej znany niemiecki dżihadysta, Denis Cuspert, który w kraju zarabiał jako raper, pochodzi właśnie z Berlina.

Jak podaje dziennik „Berliner Morgenpost”, w Berlinie radykalizacja młodzieży przyłączającej się do ruchu salafitów następuje między innymi w meczetach, gdzie pracują skrajnie fundamentalistyczni kaznodzieje. Mowa o przynajmniej czterech placówkach. Związani z nimi salafici rozdają też na ulicy egzemplarze Koranu, próbując zachęcić niemuzułmanów do swojej ideologii. Zdaniem ekspertów, przystąpienie do ich ruchu prezentującego się jako „czysty islam”, będący w opozycji do błędnej w ocenie salafitów kultury niemieckiej, jest często wejściem na prostą drogę do radykalizacji.

Za: pch24.pl, źródła: kath.net, morgenpost.de

ZOBACZ: Walcząca z radykalnym islamem Francja wprowadza do szkół naukę języka arabskiego i uderza w prywatne katolickie szkoły!

https://www.youtube.com/watch?v=crmTTme34Dw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

„Czerwona komisarz” Danuta Hübner przeciwna suwerenności Polski w Unii Europejskiej!

Wesprzyj POLSKIE czasopismo Magna Polonia! Zbiórka na PolakPotrafi.pl! Na pokładzie Braun, Michalkiewicz, Bartyzel, Żebrowski!