Za niewygodne.info.pl. ffoto: rhodesj (Flickr.com / CC by 2.0) / stephane333 (Flickr.com / CC by SA 2.0)
w

Walcząca z radykalnym islamem Francja wprowadza do szkół naukę języka arabskiego i uderza w prywatne katolickie szkoły!

Czyżby idea islamizacji Francji miała wejść w fazę realizacji? Tamtejsza minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem ogłosiła plan wprowadzenia do szkół języka arabskiego jako jednego z obowiązkowych języków obcych do wyboru. Jednocześnie uchwalane są przepisy utrudniające zakładanie prywatnych szkół o charakterze katolickim. Czy niebawem trzeba będzie na nowo zdefiniować kanon francuskiej kultury, tak aby nie drażnił on przybierającej na sile islamskiej mniejszości?

Kilka dni temu mająca marokańskie korzenie francuska minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem ogłosiła plan wprowadzenia do szkół języka arabskiego jako jednego z obowiązkowych języków obcych. Francuska prawica zareagowała dość stanowczo na tę koncepcję. Annie Genevard – deputowana do francuskiego parlamentu – stwierdziła, że uczenie arabskiego w szkołach będzie „koniem trojańskim” prowadzącym do „islamskiej indoktrynacji”. Jeszcze dalej poszedł przedstawiciel Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej Jean-Frederic Poisson. Pomysł wprowadzenia nauki języka arabskiego do szkół skwitował on zdaniem skierowanym do minister edukacji: „Wygląda na to, że nie lubi pani Francji”.

W kontekście powyższego warto przypomnieć o apelu Dalil Boubakeur, rektora Wielkiego Meczetu w Paryżu, wygłoszonym podczas ubiegłorocznej konferencji francuskich muzułmanów: „We Francji mamy 2200 meczetów i musimy podwoić ich liczbę w ciągu dwóch lat”…

…Czyżby idea islamizacji Francji miała wejść w fazę realizacji?

Za: niewygodne.info.pl

https://www.youtube.com/watch?v=q04iX6MovfA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Według Komorowskiego wyborcy PiS nie są Polakami! (WIDEO)

Jarosław Kaczyński: IV RZECZPOSPOLITA, którą budujemy, to PAŃSTWO SUWERENNE!