Niemcy wyniszczające nasz lokalny rynek, drwią z polskiego patriotyzmu gospodarczego. Zobacz wideo! - PrawicowyInternet.pl
czwartek, 2 lipca, 2020

Niemcy wyniszczające nasz lokalny rynek, drwią z polskiego patriotyzmu gospodarczego. Zobacz wideo!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W 2014 r. Niemcy kontrolowali w Polsce 133 tytuły prasowe mając 75 proc. udziału w rynku. Lidl i Kaufland od lat zabijają polskie, lokalne przedsiębiorstwa. Niemieckie banki z wielką ochotą rozdawały w Polsce kredyty we frankach szwajcarskich. Kiedy Polacy budzą się i zaczynają dostrzegać, że np. kupując Ciechana wspieramy polskiego przedsiębiorcę, a nie Niemca – to w mediach niemieckich pojawia się fala oburzenia i wyśmiewanie idei polskiego patriotyzmu konsumenckiego.

KOMENTARZ KLUBU JAGIELLOŃSKIEGO, WYDAWCY POLI:
Niemiecka telewizja publiczna MDR jakiś czas temu zwróciła się do nas w sprawie przygotowania reportażu o Poli i patriotyzmie konsumenckim. Staraliśmy się rzetelnie wytłumaczyć, na czym polega idea naszej appki, choć chyba nie do końca się to udało.

Dlatego prezentujemy Wam film wraz z tłumaczeniem i kilkoma słowami komentarza i wyjaśnienia. Prosimy o rozpowszechnianie – najlepiej wraz z prośbą o wsparcie rozwoju naszej aplikacji 1% PIT (nasz KRS to 0000128315)!

1. Aplikacja Pola ma służyć wybieraniu dobrych, polskich produktów i przełamania informacyjnej dysproporcji, która jest problemem naszych konsumentów. Badania pokazują, że Polacy pytani o najpopularniejsze produkty odpowiadają, że te najbardziej znane marki są polskie i kupując je chcą wspierać polską gospodarkę. Tymczasem wiele z identyfikowanych jako „polskie marki” lata temu zostało sprzedanych międzynarodowym koncernom, które cały czas chętnie w swoich przekazach reklamowych odwołują się do polskiej tradycji produktu. Pola powstała, by konsumenci mogli w prosty sposób pozyskać wiarygodne informacje i na tej podstawie podejmować samodzielne decyzję.

2. Z faktu, że aplikacja koncentruje się na kwestiach finansowych redakcja próbuje czynić nam zarzut. Jednak to właśnie kwestie kapitału, miejsca płacenia podatków czy prowadzenia w kraju badań i rozwoju są najistotniejsze z punktu widzenia rozwoju polskiej gospodarki. Gdyby tylko było to możliwe, chętnie rozszerzylibyśmy również informacje przedstawiane przez aplikację o miejsce pochodzenia surowców i półproduktów. Dziś jest to jednak wyzwanie ponad nasze możliwości. Mamy jednak nadzieję, że wzrost zainteresowania patriotyzmem konsumenckim zachęci również producentów do współpracy z krajowymi kontrahentami.

3. Ekologiczna równowaga czy regionalna uprawa nie stoi w sprzeczności z patriotyzmem gospodarczym. Wprost przeciwnie: badania potwierdzają, że osoby, które częściej kierują w swoich wyborach pochodzeniem produktu czy kapitałem producenta, częściej również wybierają produkty ekologiczne czy niemodyfikowane. Bardziej świadomy i lepiej poinformowany konsument jest, według nas, po prostu lepszym konsumentem, który dokonuje odpowiedzialnych wyborów.

4. Nie zgadzamy się z próbą sprowadzania idei patriotyzmu gospodarczego do absurdu autarkicznej, zamkniętej gospodarki. Od chwili startu Poli mówimy o tym, że decyzje pozostawiamy konsumentowi i zachęcamy do kupowania polskich produktów wtedy, gdy ich cena i jakość pozwalają im konkurować z zagranicznymi produktami na rynku. Kierowanie się przez konsumentów indywidualnymi preferencjami – w tym kwestią kapitału producenta – nie jest w żadnym wymiarze przejawem protekcjonizmu, ale esencją wolnorynkowej gospodarki!

5. Niewiele jest w Polsce inicjatyw obywatelskich, które mogą usłyszeć dobre słowo od działaczy Młodzieży Wszechpolskiej i Krytyki Politycznej czy zebrać pozytywne recenzje w „Naszym Dzienniku” i „Gazecie Wyborczej”. Fakt, że naszą aplikację promują zarówno zarówno osoby o prawicowych, jak i lewicowych poglądach, traktujemy jako ogromny wyraz zaufania i poparcia dla naszej pracy. Złośliwość o „szczególny posmaku” traktujemy więc jako szczególnie nietrafioną.

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,753FaniLubię
18,034ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy