Niemcy zwiększają wsparcie dla swoich eksporterów! Czy tak Lidl przejął polski rynek? - PrawicowyInternet.pl
środa, 3 czerwca, 2020

Niemcy zwiększają wsparcie dla swoich eksporterów! Czy tak Lidl przejął polski rynek?

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Rząd Niemiec chce silniej niż dotychczas wesprzeć eksporterów. Minister gospodarki Sigmar Gabriel (SPD) poinformował podczas prezentacji przyjętego właśnie dokumentu, że głównym celem ma być polepszenie konkurencyjności niemieckich firm w strategicznych projektach zagranicznych. Najważniejszym założeniem jest rozszerzenie wysokości gwarancji eksportowych w szczególnych przypadkach do 100% wartości kontraktu, zamiast dotychczasowych 5-20%.

Nowością jest również możliwość zastosowania kredytów eksportowych w przypadku projektów zagranicznych mających strategiczne znaczenie dla Niemiec. Dotychczas były one stosowane w tym zakresie wyłącznie w przypadku importu zasobów naturalnych.

Rząd niemiecki powoła ze swojego ramienia koordynatora projektów strategicznych, którym zostanie najprawdopodobniej sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki, Mathias Machnig. Będzie on reprezentował rząd w kontaktach firm niemieckich z partnerami zagranicznymi. Aby móc zaoferować rodzimym firmom pełną ofertę finansowania projektów, powołana zostanie grupa zadaniowa wokół państwowego banku rozwoju KfW.

Kroki te są reakcją rządu Niemiec na zaostrzającą się konkurencję na rynkach światowych. Coraz częściej niemieccy eksporterzy nie są w stanie konkurować z firmami z innych państw, wspieranymi finansowo przez tamtejsze rządy. Przykładem może być np. budowa w Indiach linii kolejowej (Mumbaj-Ahmadabad) i zakup składów pociągów do jej obsługi, finansowane przez rząd japoński miliardowym kredytem na okres 50 lat i oprocentowaniu 0,1%.


Wydział Promocji Handlu i Inwestycji RP w Berlinie na podstawie Handelsblatt z 6.10.2016 / narodowcy.net

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,155FaniLubię
17,874ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy