Niemiecka telewizja przeprosi za „polskie obozy zagłady”! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 25 maja, 2020

Niemiecka telewizja przeprosi za „polskie obozy zagłady”!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał niemieckiej telewizji ZDF przeproszenie Pana Karola Tenderę, 95-letniego byłego więźnia KL Auschwitz, za użycie krzywdzącego sformułowania „polskie obozy zagłady” w odniesieniu do nazistowskich obozów koncentracyjnych usytuowanych na terenie Polski. Przeprosiny te mają być umieszczone przez 30 dni na stronie głównej niemieckiej stacji.

W kwietniu br. Sąd Okręgowy uznał, że dobra osobiste powoda, jego poczucie przynależności oraz godność narodowa, zostały naruszone przez kłamliwe określenie fałszujące historię i sugerujące odpowiedzialność narodu polskiego za zbrodnie nazistowskie. Mimo to powództwo zostało oddalone z powodu „skutecznego przeproszenia” Pana Karola w liście osobistym przez ZDF. Z uwagi na niewystarczające w ocenie pokrzywdzonego zadośćuczynienie, złożona została apelacja, w wyniku której sąd częściowo zmienił wyrok w tej sprawie. Niemiecka stacja ma zamieścić na stronie głównej swojej domeny internetowej przeprosiny skierowane do Pana Karola widoczne przez okres 30 dni.

Były więzień KL Auschwitz Karol Tendera od wielu lat podejmuje działania mające na celu zachowanie pamięci o ofiarach zbrodni niemieckich w okresie II Wojny Światowej w społecznej świadomości. Jest on autorem książki „Polacy i Żydzi w KL Auschwitz 1940-1945”, współpracuje z Fundacją Pamięci Ofiar Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, uczestniczy w spotkaniach edukacyjnych, na których pokazuje prawdę o nazistowskich obozach opowiadając ludziom swoje doświadczenia z czasu II wojny światowej.

Za: narodowcy.net, źródło: wiadomosci.wp.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,248FaniLubię
17,844ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

Spurek w jednym chórze z Niemcami i Rosją: “Przekop Mierzei to...

0
"Przekop Mierzei to inwestycja całkowicie zbędna, kosztowna i przede wszystkim szkodliwa dla środowiska. Dlatego wspieram petycję aktywistów/tek, który żądają zaprzestania prac na tym terenie"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy