Niemieckie media atakują polski rząd za ściganie przejawów antypolonizmu! - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 6 lipca, 2020

Niemieckie media atakują polski rząd za ściganie przejawów antypolonizmu!

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Opiniotwórcza niemiecka gazeta “Süddeutsche Zeitung” uderza w polski rząd. Powód? Inicjatywa ustawodawcza w polskim Sejmie, której celem jest karanie za przypisywanie Polakom zbrodni popełnionych w czasie II wojny światowej przez Niemców.

W opinii większości niemieckich komentatorów pomysł partii rządzącej to przejaw megalomanii narodowej oraz próby wyparcia się win, jakie ciążą na Polsce. A tych, zdaniem Niemców, nie brakuje. “Süddeutsche Zeitung” wskazuje, że ich tropieniem zajmuje się “znany historyk” Jan Tomasz Gross, który przez Prawo i Sprawiedliwość jest “zwalczany” (czy wręcz prześladowany!).

Opiniotwórcza gazeta powołuje się w swym tekście na parlamentarną opozycję, która “krytykuje pomysł PiS”. “Süddeutsche Zeitung” przypomina także swoim czytelnikom, że Polacy uczestniczyli w pogromach Żydów (m.in. w Jedwabnem), czego nie chce przyjąć do wiadomości obecny polski rząd.

Za: dzienniknarodowy.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
134,858FaniLubię
18,060ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy