Nieubłagana statystyka, agencja Statistic Brain Institute zdadała średnie IQ narodów świata. Zobacz jak wypadli Polacy a jak narody Afryki... - PrawicowyInternet.pl
piątek, 5 czerwca, 2020

Nieubłagana statystyka, agencja Statistic Brain Institute zdadała średnie IQ narodów świata. Zobacz jak wypadli Polacy a jak narody Afryki…

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Międzynarodowa agencja statystyczna Statistic Brain Institute opublikowała ranking 25 najinteligentniejszych narodów świata. Jako podstawę przyjęła średni wskaźnik IQ ich obywateli. Stereotypów o narodach ze wszystkich stron świata jest wiele. Dotyczą pracowitości, podejścia do pieniędzy lub talentów muzycznych. A co, jeśli chodzi o inteligencję? W którym kraju mieszkają „mózgi”, a skąd pochodzą ludzie mniej bystrzy? Międzynarodowa agencja statystyczna Statistic Brain Institute postanowiła to sprawdzić.

Azja i długo nic

Wyniki okazały się bardzo ciekawe. Przy założeniu, że o inteligencji świadczy poziom IQ, można wnioskować, że Azjaci biją na głowę mieszkańców pozostałych kontynentów. Podium należy do Hong Kongu (1. miejsce, średnie IQ 107), Korei Południowej (2, 106) i Japonii (3, 105). Na dalszych miejscach Azja nie odpuszcza – czwartą pozycję wśród najinteligentniejszych narodów świata zajmuje Tajwan (104), a piątą – Singapur (103).

Europejską stawkę otwierają Austriacy, ze średnim IQ na poziomie 102.Tyle samo mają Niemcy, Włosi i Holendrzy, oczko mniej – Szwedzi i Szwajcarzy. Na 12. miejscu znaleźli się Belgowie. Ex aequo z nimi uplasowali się – i tu wracamy do Azji – Chińczycy, a także Nowozelandczycy i Brytyjczycy.

Następne miejsce to już nasza kolej – Polacy, a także Węgrzy i Hiszpanie, w drugiej połowie drugiej dziesiątki, mogą się pochwalić średnim IQ na poziomie 99. Wyprzedziliśmy w ten sposób Australijczyków, Duńczyków, Francuzów, Norwegów, Amerykanów i Mongołów (98). Na ostatnim miejscu rankingu znalazła się Kanada – IQ przeciętnego Kanadyjczyka wynosi 97.

Odwróć tabelę, Afryka na czele

Statistic Brain Institute pozwolił sobie na opublikowanie rankingu państw, gdzie średnie wskaźniki inteligencji są najniższe. W tym segmencie tabeli króluje Afryka. Pierwsze miejsce tej dziesiątki zajmuje Gwinea Równikowa (IQ 59), drugie – Etiopia (63), trzecie – Sierra Leone (64), a czwarte – Demokratyczna Republika Konga (65).

Zimbabwe i Gwinea mają po 66 punktów, punkt wyżej jest Nigeria, potem Ghana z 71 punktami oraz Tanzania i Sudan (72).

Interpretacja wartości IQ
>148 Inteligencja bardzo wysoka >149
133-148 Inteligencja wysoka 130-149
117-132 Inteligencja powyżej przeciętnej 110-129
84-116 Inteligencja przeciętna 90-109
68 – 83 Inteligencja niższa niż przeciętna 70 – 89
<68 Upośledzenie umysłowe

Wynika z tego, że przeciętny mieszkaniec Gwinei, Etiopii, Sierra Leone, Konga, Nigerii czy Ghany jest upośledzony umysłowo. Cóż za rasistowska statystyka ;) 

Za: tvp.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,128FaniLubię
17,911ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

[WYWIAD] Ksiądz, który ratuje życia!

2
Wywiad nagrany 13 kwietnia 2019 roku, przed szczecińskim Marszem dla Życia. 💬 Wywiad z ks. Tomaszem Kancelarczykiem, prowadzącym Fundację Małych Stópek pomagającą kobietom w trudnej...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy