w ,

Nowoczesna: Angela Merkel zachowała się jak prawdziwy przyjaciel Polski

Angela Merkel zachowała się jak prawdziwy przyjaciel Polski, który potrafi pokazać przyjacielowi, że popełnia błąd – uważa poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz. W ten sposób komentuje słowa kanclerz Niemiec, która na konferencji prasowej powiedziała, że traktuje „bardzo poważnie” stanowisko Komisji Europejskiej ws. stanu praworządności w Polsce.

Kanclerz Merkel powiedziała w Berlinie, że traktuje „bardzo poważnie” stanowisko KE w sprawie stanu praworządności w Polsce. Zastrzegła, że zależy jej na bardzo dobrych relacjach z Warszawą, lecz „nie może trzymać języka za zębami”.

ZOBACZ: Angela Merkel zapowiada dodatkowe dotacje dla uchodźców. „Niemcy wielkodusznym krajem”

Na konferencji prasowej w Sejmie do tej wypowiedzi odniósł się poseł Meysztowicz. Ocenił, że Merkel pokazała, iż bardzo jej zależy na dobrych relacjach Polski z Niemcami. – Zachowała się jak prawdziwy przyjaciel Polski, który potrafi pokazać przyjacielowi, że popełnia błąd i powinien iść inną drogą – podkreślił.

Użyłbym stanowczych słów do skomentowania tej wypowiedzi Meysztowicza (btw. bardzo polskie nazwisko), zwykła, sprzedajna, zdradziecka… sami dopiszcie w komentarzu.

Za: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Juncker chce pozbawić Polskę prawa głosu w Radzie Europejskiej

Jerzy Grunwald: „politycy poprzez politykę migracyjną szykują społeczeństwu drugi Holocaust”