w ,

Nowy plan dla PGG

Rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych udzielił nowych informacji dotyczących planu naprawczego dla PGG.

Plan naprawczy dla pogrążonej w kryzysie Polskiej Grupy Górniczej opracuje wspólny zespół, w skład którego wejdą przedstawiciele zarządu spółki, związkowcy i eksperci – mówił Karol Manys.

Przedstawione wcześniej dokumenty, wokół których narosło juz wiele historii niezostały przedstawione związkowcom, gdyż nie uzyskały one akceptacji związków (posiłkujących się nieoficjalnymi informacjami).

Ten dokument, zanim został przedstawiony górnikom, spotkał się z ostrą reakcją, ostrą kontestacją ze strony związków zawodowych. W związku z czym od razu padła propozycja, że w takim razie będzie najlepiej – żeby nie tracić czasu, którego nie ma – przejść wspólnie ze związkowcami tę propozycję, popracować na dokumentach, i być może uda się wypracować jakieś rozwiązanie alternatywne, które będzie w pełni akceptowalne dla strony społecznej – dodał Manys.

Pomysł powołania zespołu, który miałby zająć się obmyśleniem nowego planu zaproponowany został przez Jacka Sasina. Jak widać rząd Zjednoczonej Prawicy nie bawi się w samowolę, ale stara się również działać w zgodzie z potrzebami osób, których konkretne sprawy dotyczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

MSZ Polski, Litwy i Ukrainy. Trójkąt Lubelski

Poseł Solidarnej Polski pokazuje swoje gospodarstwo rolne: “Kilka słów do ludzi, którzy jeszcze niedawno obrażali wieś”