za: bialyrasizm.pl
w ,

Organizacje żydowskie przepychają ustawę, która może kosztować Polskę miliardy! Atak na Polskę to tylko przykrywka!

Jeśli amerykański Senat przegłosuje ustawę wprowadzającą prawo wzywające do wypłacania organizacjom żydowskim odszkodowań za mienie ofiar Holokaustu, które nie pozostawiły spadkobierców, to może to kosztować Polskę dziesiątki miliardów – ostrzegają publicyści tygodnika „Sieci”.

Presja na restytucję mienia żydowskiego i wypłatę rekompensat przez Polskę ma swoją nową odsłonę. I nowe mocne narzędzie w postaci ustawy, którą amerykańskie organizacje żydowskie przepychają przez legislacyjną maszynkę Kongresu USA. Gra idzie o miliardy dolarów odszkodowań. Przedstawiciele polskiego rządu uspokajają, jednak Polonia w Stanach Zjednoczonych twierdzi, że tym razem problem nie rozejdzie się po kościach – czytamy w tygodniku.

Amerykański Senat jednogłośnie przyjął ponadpartyjną ustawę nr 447 o nazwie „Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST, czyli sprawiedliwość dla ocalonych, którym nie zadośćuczyniono)”, autorstwa prominentnego senatora Republikanów Marca Rubio oraz senator Demokratów Tammy Baldwin.

Ustawa daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspierania żydowskich organizacji ubiegających się o odzyskanie majątków żydowskich właścicieli, którzy nie zostawili po II wojnie światowej spadkobierców. Dotyczy ona 46 państw sygnatariuszy Deklaracji terezińskiej z 2009 r., do których należy także Polska.

Jak zdecydują kongresmeni?

Ustawa czeka na głosowanie w Izbie Reprezentantów oraz na podpis prezydenta Donalda Trumpa. W tej chwili jest w komisji spraw zagranicznych i tam utknęła.

Szef gabinetu premiera Marek Suski uspokaja. – Ustawy nawet naszego największego sojusznika w Polsce nie obowiązują – powiedział w Polskim Radiu 24. Zaznaczył, że w rozmowach z przedstawicielami amerykańskiej administracji temat poruszany w ustawie 447 nigdy nie był podejmowany.

Kwestia odszkodowań

Organizacje żydowskie w Stanach Zjednoczonych od lat zwracają uwagę, że Polska jest jedynym krajem, który nie zajął się sprawą odszkodowań za mienie zagrabione podczas II wojny światowej lub przejęte po niej.

Strona polska twierdzi, że wszyscy są traktowani w Polsce równo z prawem, a Żydzi, którzy w wyniku wojny stracili swoją własność w naszym kraju, zadośćuczynienie już otrzymali.

16 lipca 1960 r. Polska podpisała z USA układ, na mocy którego zaspokojono roszczenia amerykańskich obywateli, w tym pochodzenia żydowskiego.

Źródło: „SIECI”, za: TVP.info

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

AMERYKAŃSKIE WOJSKA W POLSCE = WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO? [WIDEO]

W 2017 r. wg prognoz miało się urodzić 346 tys. dzieci. W rzeczywistości urodziło się aż 403 tys. I to jest DOBRA ZMIANA!