Macierewicz zamówienia w Polsce
w ,

Oto dlaczego atakują Antoniego Macierewicza! Zwiększenie wydatków na obronność do ponad 2% PKB!

We wtorek, 18 lipca 2017 r. Sejmowa Komisja Obrony Narodowej przegłosowała dzięki posłom PiS i Kukiz’15 ustawę modernizacyjną przyjmującą wydatki na obronę przekraczającą 2% PKB i osiągającą w 2030 r. 2,5% PKB, przygotowaną przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

W końcowym głosowaniu byli ministrowie obrony narodowej posłowie Tomasz Siemoniak i Czesław Mroczek opowiedzieli się przeciwko zwiększeniu wydatków na obronę Polski – poseł Mroczek głosując przeciwko, a poseł Siemoniak wychodząc z sali.

Działali oni na szkodę bezpieczeństwa państwa polskiego, odrzucając możliwość uzbrojenia państwa zwłaszcza w świetle wynegocjowanego podczas wizyty Prezydenta USA w Polsce Donalda Trumpa Listu Intencyjnego na sprzęt wojskowy.

Więcej informacji nt. rządowego projektu ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

2,1 mld osób na świecie nie ma dostępu do wody pitnej w miejscu zamieszkania, a ponad dwa razy więcej pozbawionych jest odpowiednich warunków sanitarnych

Mariusz Błaszczak: Polska nie musi przyjmować imigrantów ekonomicznych z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, zwanych uchodźcami.