Zapewne wielu z was widziało zmienione logo YouTube:

Kliknięcie prowadzi do wideo:

Generalnie wideo pokazuje trójkę uchodźców, jacy to normalni ludzie, jacy wspaniali, że chcą szczęścia innych itd.

Nie twierdzę, że akurat ta trójka ludzi nie jest w porządku – ale wideo ma na celu typową agitację na rzecz ocieplania wizerunku uchodźców i stosuje typowy trick manipulacyjny polegający na tym, że na podstawie jedynie trzech pojedynczych obserwacji wyciąga się osąd dla całej populacji. W połączeniu z obecną w mediach manipulacją, utożsamiającą wszystkich imigrantów z uchodźcami – otrzymujemy zwięzłą, okołu 2-minutową agitkę na rzecz przyjmowania imigrantów.

Równocześnie pomijane są takie niewygodne fakty, jak statystyki ataków na innych ludzi, ideologie wśród imigrantów, czy chociażby fakt, że np. bajzel w Iraku to dzieło Amerykanów, a sytuacja w Palestynie to wręcz rasistowska i syjonistyczna akcja Izraela… Użytkownicy również nie zostawiają na materiale suchej nitki, o czym świadczy zarówno stosunek łapek w dół i łapek w górę, jak również komentarze pod filmem.

ZOBACZ: Niemcy: imigrant z Somalii włamał się do domu opieki i zgwałcił dwóch niepełnosprawnych starców oraz zamordował kobietę!

Jak z nich wynika – Google już usuwało niewygodne dla siebie komentarze, więc prawdopodobnie będzie usuwać kolejne. Tak właśnie wygląda tania agitacja i cenzurowanie niewygodnych opinii w wykonaniu Google…

Źródło: wykop.pl, użytkownik Mr–A-Veed

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here