w ,

Oto KULTURA poselska. Sławomir Nitras OSIEM RAZY w ciągu pięciu minut przerwał wypowiedź Roberta Winnickiego w Sejmie.

Jeśli śledzicie Państwo mojego bloga (czy ogólnie wydarzenia polityczne w Polsce), to z całą pewnością zdajecie sobie sprawę, że poseł Sławomir Nitras reprezentuje bardziej kulturę podwórkową niż parlamentarną. Dał temu wyraz np. nazywając Jarosława Kaczyńskiego “małym trollem” a posłów Kukiz’15 “głupkami” i “pajacami” albo zachowując się jak typowy Sebix kiedy jechał pod prąd po niemieckiej szosie a zatrzymującym go policjantom pomachał immunitetem dyplomatycznym. 

Jako mieszkaniec Szczecina przepraszam Polaków, że z mojego miasta wywodzi się tak kompromitujący Polskę parlamentarzysta.

O niskiej kulturze osobistej świadczy również jego działalność parlamentarna. Na stronie internetowej Sejmu RP publikowane są stenogramy z każdego posiedzenia Sejmu, w których zawarte są nie tylko wypowiedzi przemawiającego na mównicy polityka ale również okrzyki z sali. Bardzo często podczas wypowiedzi posłów Prawa i Sprawiedliwości ale również Kukiz’15, możemy zaobserwować typowy przykład braku kultury osobistej, przerywanie. Tym razem podczas pięciominutowego przemówienia posła Roberta Winnickiego, Sławomir Nitras przerywał aż OSIEM RAZY! 

Oto wypowiedź posła Winnickiego i stenogram:

https://www.youtube.com/watch?v=JnlUZmv9NvE&feature=youtu.be

Poseł Robert Winnicki:

    Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Po pierwsze, ustawa o zgromadzeniach domaga się radykalnej przebudowy, a przede wszystkim radykalnego przeglądu. Jest tam wiele niewłaściwych zapisów. To prawda. Tego nie robi ta nowelizacja, tego absolutnie nie robi nowelizacja, którą zaproponowało Prawo i Sprawiedliwość. Między innymi dlatego złożę wniosek, poprawkę do tej ustawy, która wykreśli jeden z bardziej kuriozalnych zapisów, jaki pojawił się w tej ustawie za rządów Platformy Obywatelskiej. Mianowicie, proszę państwa, oprócz materiałów wybuchowych, oprócz niebezpiecznych narzędzi, dopisano materiały pirotechniczne jako zabronione podczas zgromadzeń publicznych, co skutkuje tym, że np. jeśli na koniec zgromadzenia publicznego chcemy odpalić fajerwerki albo jeśli jakieś grupy narodowe, młodzieżowe czy kibicowskie chcą uświetnić racami – co się bardzo często dzieje – różnego typu zgromadzenia patriotyczne, to jest to ścigane przez Policję.

    (Poseł Sławomir Nitras: Słusznie.)

    Jest to absurd. Od obchodów w Trójmieście w grudniu, przez setki wydarzeń na terenie całego kraju, do Marszu Niepodległości odpalane są race. Najczęściej Policja na szczęście przymyka na to oko. Natomiast jest to trwanie w takiej dwoistości, dwumyśleniu i to po prostu jest…

    (Poseł Sławomir Nitras: Pisowska Policja. Będzie prawdziwa Policja, to nikt nie przymknie oka.)

    Za czasów platformerskich też rozsądni policjanci przymykali na to oko.

    Szanowna Pani Marszałek! Wysoki Sejmie! Będę składał tę poprawkę, żeby wykreślić materiały pirotechniczne, ponieważ mamy już wpisane materiały wybuchowe, podkreślam, i inne niebezpieczne narzędzia do ustawy o zgromadzeniach.

    Natomiast co do tej nowelizacji, to wczoraj było posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych i trzeba powiedzieć, że rzeczywiście wszystkie organizacje społeczne, w tym reprezentanci organizacji narodowych, od Ruchu Narodowego, przez Młodzież Wszechpolską, ONR, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Straż Marszu Niepodległości, która co roku zabezpiecza obchody 11 listopada, wszyscy jednym głosem mówiliśmy – wraz z innymi organizacjami społecznymi – że ta nowelizacja jest niepotrzebna. To jest nam jako organizatorom największej manifestacji narodowej co roku do niczego niepotrzebne.

    A co jest problemem w tej nowelizacji, szanowni państwo? Otóż problemem jest to, że… Ja jestem zdecydowanie antyliberalny, ale tu muszę skrytykować PiS po prostu za etatyzm. Tworzycie państwo narzędzia, z których każda władza publiczna – nie tylko wasza władza, ale każda władza, która będzie przychodziła, władza państwowa – będzie mogła korzystać. Ona będzie mogła ograniczać swobodę zgromadzeń, korzystając z tych narzędzi, które tworzycie. Naprawdę my, Marsz Niepodległości, nie potrzebujemy tej ustawy.

    (Poseł Sławomir Nitras: Ha, ha, ha! A to feler, westchnął seler.)

    Wystarczy, że przez ostatnie 2 lata na czele resortu spraw wewnętrznych nie stoi chłopiec z zapałkami, pan minister Sienkiewicz…

    (Poseł Agnieszka Pomaska: Za to jest Błaszczak.)

    …i okazuje się, że jeśli jest wola polityczna i sprawność Policji, to można zgromadzenia przeprowadzać bez problemu.

    (Poseł Sławomir Nitras: No i co teraz?)

    My tego nie potrzebujemy. Nie wiem, dlaczego ta ustawa w ogóle jest procedowana. Ona wynika z jakiejś takiej waszej niewiary w możliwość panowania nad porządkiem społecznym. Macie wszystkie instrumenty, macie służby. Czy naprawdę nie wierzycie w sprawność tych służb?

    (Poseł Sławomir Nitras: Bo to o miesięcznice chodzi, a nie o marsz.)

    To jest po prostu wyraz jakiejś takiej słabości, wyraz słabości państwa, które musi regulować takie detale. To jest po prostu…

    (Poseł Mirosław Suchoń: Wotum nieufności wobec ministra Błaszczaka.)

    No, my nie mamy tylu szabel, żeby zgłosić takie wotum nieufności (Poruszenie na sali), ale zastanowimy się. Zastanowimy się, szanowni państwo.

    (Poseł Sławomir Nitras: Dobrze, że w ogóle nie macie szabel, bo to strach.)

    Pani Marszałek! Wysoki Sejmie! Dlatego, składając wspomnianą poprawkę, również dzięki współpracy z przewodniczącym koła Wolni i Solidarni panem marszałkiem Morawieckim, jednoznacznie wzywam do tego, po pierwsze, żeby zrobić przegląd całej ustawy o zgromadzeniach publicznych, a nie tylko takiego wycinka, a po drugie, żebyście się wycofali, bo to jest naprawdę bez sensu, a jeśli, nie daj Boże, jeszcze kiedyś w Polsce do władzy dojdzie opcja lewicowo-liberalna, to to wykorzysta. Dzisiaj krzyczą przeciwko temu, ale wykorzystają tę ustawę i będą robili naprawdę bardzo złe rzeczy. Dziękuję.

    (Poseł Sławomir Nitras: Ale my już zrobiliśmy ustawę i ona pozwalała nawet te race palić.)

    (Poseł Arkadiusz Czartoryski: Właśnie nie, nie pozwalała.)

    (Poseł Sławomir Nitras: I bardzo dobrze.)

A tutaj kilka innych przykładów:

https://www.youtube.com/watch?v=lCHdXJgRXbQ

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

W obronie GODNOŚCI! Przeciwko Straży Miejskiej! Internauci zebrali 190 tys. PLN dla „Babci od bułek”

uMateckiego #2 ks. Jacek Gniadek “Misjonarz Wolnego Rynku”