Papież Franciszek osobiście powitał grupę około 50 imigrantów, którzy przybyli na plac św. Piotra - PrawicowyInternet.pl
poniedziałek, 1 czerwca, 2020

Papież Franciszek osobiście powitał grupę około 50 imigrantów, którzy przybyli na plac św. Piotra

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej na placu św. Piotra wezwał rządy i osoby, by “przyjmowały braci i siostry – migrantów i uchodźców – z otwartymi ramionami”. Stwierdził,  że to “nadzieja” kieruje tymi, którzy porzucają dom, ziemię, a nieraz rodzinę, by szukać lepszego, bardziej godnego życia dla siebie i swoich bliskich.

Zaapelował, by dzielić tę nadzieję z imigrantami i towarzyszyć im w ich podróży, przyjmując ich z otwartymi ramionami i sercem. Za przykład podał Chrystusa.

ZOBACZ: Według papieża Franciszka trzeba przyjmować uchodźców bez względu na niebezpieczeństwo

– Bóg przyszedł na ten świat pośród ubogich, by przynieść dobrą nowinę o naszym zbawieniu – dodał

Zwierzchnik Kościoła Rzymskokatolickiego podziękował Caritas i innym kościelnym organizacjom za ich stałe zaangażowanie na rzecz migrantów, wskazując, że jest to oznaka “otwartego, akceptującego i życzliwego Kościoła”. Po audiencji osobiście powitał grupę około 50 imigrantów, którzy przybyli na plac św. Piotra.

Papież regularnie zachęca do przyjmowania imigrantów i uchodźców, z których, jak wiadomo, wielu pochodzi z państw muzułmańskich. Ostatnio ogłosił nawet plan, jak ich sprawnie przyjmować i integrować, stwierdzając, że dzięki temu Europejczyków czeka “międzykulturowe ubogacenie”. Wszystko to w czasie, gdy Europa zmaga się ze zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym wywołanym przede wszystkim przez islamskich radykałów. Z tego powodu, w niektórych miastach aż roi się od patroli żołnierskich i policyjnych. Liczba ofiar ataków rośnie, a wśród nich są także małe dzieci.

ZOBACZ: Papież Franciszek nakazał powitać rodziny nielegalnych islamskich imigrantów i oświadczył, że lepiej być ateistą niż złym katolikiem

Media donoszą również o licznych gwałtach dokonywanych przez przyjezdnych. Powstają imigranckie ghetta, gdzie często boi się zapuszczać policja i gdzie szerzy się przestępczość i religijny radykalizm.

W dodatku demografia jest nieubłagana – muzułmańscy imigranci są o wiele bardziej płodni od rodowitych Europejczyków, a co za tym idzie, powoli zaczynają wypierać rdzennych mieszkańców Starego Kontynentu.

Wszystko to sprawia, że katoliccy wierni coraz częściej podają w wątpliwość drogę obraną przez Franciszka, mimo że każdy papież jest przez Kościół rzymskokatolicki uznawany za następcę świętego Piotra, opokę, na której ten Kościół jest zbudowany.

Za: chnnews.pl, na podstawie: Ansa, PolskieRadio.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,174FaniLubię
17,894ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy