Paweł Kukiz: “obecnie obowiązująca ustawa antyaborcyjna jest najlepszym na dziś rozwiązaniem”

0
11551

Paweł Kukiz skomentował na Facebooku swoje decyzje związane z debatowanymi w Sejmie ustawami dotyczącymi zaostrzenia/liberalizacji przepisów dotyczących aborcji. Zgadzacie się ze zdaniem Kukiza?

“Patrzę te komentarze dotyczące moich głosowań w temacie aborcji (orto liberalny projekt ustawy i orto konserwatywny)…
Co drugi to bluzg :-).
A prawda jest taka, że owszem, glosowałem “ZA”. Ale “za” ODRZUCENIEM tak jednego jak i drugiego projektu w pierwszym czytaniu :-)
Przy głosowaniu nad projektami obu ustaw pytanie Marszałka Sejmu brzmiało: “Kto jest za ODRZUCENIEM projektu”. Zanim wiec zaczniecie (zwracam się do “gorących głów”) mnie czy innego posła oceniać to poswięćcie trochę uwagi CO oceniacie :-) Bo inaczej z siebie robicie lemingiadę a mnie (ku radości Systemu) dyskredytujecie.
Dlaczego głosowałem przeciw (czyli ZA odrzuceniem) obu projektów? Bo uważam , że obecnie obowiązująca ustawa antyaborcyjna jest najlepszym na dziś rozwiązaniem. Można dyskutować zaostrzenie procedury postępowania orzekającego o zezwoleniu na aborcję, powiększyc sklad konsylium lekarskiego do trzech osób i dodać psychologa, zakazać aborcji dzieci z zespołem Downa (ale i zobowiązać Państwo do rzetelnej nad takimi dziećmi opieki w przypadku gdy kobieta po urodzeniu zdecyduje się na pozostawienie dziecka). To wszystko jest do dyskusji.
Ale w ciszy Komisji Sejmowej a nie celowo nakręcanej atmosferze wzajemnej nienawiści, napuszczania na siebie ludzi, konfliktowania ich pomiedzy sobą.
Czy nie zauważyliscie, że sprawa aborcji czy zwiazków partnerskich OD LAT pojawia się w sytuacjach kiedy na szczytach władzy mamy jakies zawirowania? W czasach PO taka “dyskusja” pojawiała się gdy naswiatło dzienne wychodziły wały w spółkach skarbu państwa, nepotyzm, kumoterstwo, podnoszenie podatków.
Tak jest i teraz. Zauważcie, ze np o tak potwornie ważnej dla Polski sprawie jak tymczasowe obowiązywanie umowy CETA (o której NIC nawet poslowie nie wiedzą) nie ma ani słowa.
System doskonale wie, kiedy świetnie można wykorzystać sprawy zahaczające o etykę aby odwrócić naszą uwage od swoich deali.
Milej Niedzieli :-)”

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here