Petru porównał swoją partię do GROM. Proponuje “obywatelstwo śląskie”

0
14729

Ryszard Petru nie przestaje zaskakiwać. Tym razem stwierdził, że jego partia – Nowoczesna działa w Sejmie niczym… komandosi z GROM-u.

– Mamy 31 posłów (…) Jesteśmy jak jednostka GROM. Czyli jesteśmy skuteczni w tym, co robimy. Mam 5 tys. członków w całej Polsce, będą wybory samorządowe, będzie można wtedy sprawdzić siłę oddziaływania partii
– mówił.

Tę tezę powtórzył także w programie Radia Zet. Tam też dodał:

– Jeżeli jesteśmy relatywnie małym klubem w Sejmie, to skuteczność tego mierzymy tym, jak się przebijamy, na ile jesteśmy, nasz głos jest słyszalny, na ile propozycje, które zgłaszamy są ważne dla Polaków.

Zapowiedział także, że będzie za wstąpieniem Polski do strefy euro.

Zajmowałem się m.in. kryzysami w strefie euro. To, co wygaduje PiS, że problemy Grecji są związane z euro, to jest głupota skrajna, bo na tej zasadzie można powiedzieć, że sukcesy Niemiec są też związane z euro (…) istnieje ryzyko, że ten budżet strefy euro to będzie jedyny budżet, który będzie rozdawał środki unijne, czyli te wszystkie inwestycje, które mają być w kolejnej perspektywie nie będą miały miejsca, bo Kaczyński ich nie chce, bo on nie chce Europy wspólnych państw – mówił.

Petru zaskoczył także prowadzącego rozmowę pomysłem obywatelstwa śląskiego, ale okazało się, że to zwykła wpadka:

Ale to nie jedyny wątek humorystyczny…

Za: niezlomni.com

Komentarze:

komentarzy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here