w ,

Petru z Balcerowiczem muszą być załamani. Zdaniem Moody’s sytuacja polityczna w Polsce nie ma wpływu na inwestycje

foto: Youtube.com

Jedną z przyczyn, dla których partia Ryszarda Petru obija się dziś o granice progu wyborczego, było nachalne straszenie, że PiS rozwali polską gospodarkę. Gdy po dwóch latach nieustającego donoszenia i straszenia okazało się, że gospodarka ma się świetnie, a wpływy do budżetu są rekordowo wysokie, niespodziewany cios, który ostatecznie rozwalił w pył narrację tworzoną przez duet Petru/Balcerowicz, przyszedł ze strony agenci ratingowej Moody’s. Jej analitycy stwierdzili bowiem, że “sytuacja polityczna w Polsce nie ma i prawdopodobnie nie będzie mieć wpływu na napływ nowych inwestycji do Polski”.

Agencja ratingowa Moody’s właśnie potwierdziła, że obecna sytuacja polityczna w Polsce nie ma i prawdopodobnie nie będzie mieć wpływu na napływ inwestycji zagranicznych do naszego kraju. – “Podnieśliśmy prognozę wzrostu PKB Polski w tym roku. Pomimo szumu politycznego nie widzimy większych negatywnych efektów na napływ inwestycji zagranicznych (…). Nie widzimy negatywnego wpływu polityki na inwestorów i spodziewamy się stabilnego napływu FDI w kolejnych latach” – powiedział cytowany przez PAP Heiko Peters, analityk agencji ratingowej Moody’s odpowiedzialny za Polskę.

Zobacz: To niesamowite, że jeszcze 2 lata temu Ryszarda Petru nazywali “polskim JFK” (sic!)

Tym samym ostatecznie rozbiła się w drobny mak narracja, jaką spora część “totalnej opozycji” straszyła Polaków. Oto zły PiS przejmuje władzę i swoimi decyzjami niszczy polską gospodarkę, jak i odstrasza zagranicznych inwestorów. Tak jeszcze do nie dawna twierdzili Ryszard Petru i Leszek Balcerowicz. I właśnie dlatego ich partia (Nowoczesna) dziś dryfuje gdzieś na granicy progu wyborczego i nie stanowi dla PiS żadnego zagrożenia.

Dowód na to, że ludzie od Petru i Balcerowicza totalnie nie rozumieją zwykłych ludzi, a przez to są skazani na polityczne bytowanie wokół granicy progu wyborczego, przyszedł kilka dni temu ze strony Kamili Gasiuk-Pihowiicz. Ta jedna z czołowych postaci Nowoczesnej popełniła Twitterze następujący wpis:

“Namawiam również do tego, żeby powiedzieć jasno, że przywrócimy wiek emerytalny 67 lat dla kobiet i mężczyzn. Powiedzmy sobie wprost. Wiek emerytalny 67 lat to nie jest niczyje marzenie. To jest konieczność. To czeka nas nieuchronnie.”

No cóż – pogratulować strategii i życzyć wielu sukcesów w nadchodzących wyborach. Z taką opozycją PiS wygra najbliższe wybory w cuglach.

Za: niewygodne.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ładowanie…

0

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe SLD! Postkomuna bez publicznych pieniędzy?

Luksemburg patronował podatkowym przekrętom – orzekła KE, na której czele stoi premier Luksemburga, który to robił