Pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą! – prezes PiS na 89. miesięcznicy - PrawicowyInternet.pl
piątek, 29 maja, 2020

Pewnego dnia będziemy mogli powiedzieć, że mamy IV Rzeczpospolitą! – prezes PiS na 89. miesięcznicy

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

W niedzielę 10 września na krakowskim przedmieściu w Warszawie odbyło się spotkanie w ramach 89. miesięcznicy smoleńskiej. Głos zabrał m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Nie zabrakło również protestu przeciwników takiej formie upamiętniania wydarzeń z 10 kwietnia roku 2010.

W warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela odbyła się msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Po jej zakończeniu uczestnicy obchodów, jak co miesiąc przeszli w marszu pamięci przed Pałac Prezydencki, gdzie na koniec wysłuchają przemówienia prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Rano odbyła się msza święta, a po niej modlitwa, w której słowo do zebranych wygłosił ks. Zdzisław Tokarczyk. Duchowny nazwał Lecha Kaczyńskiego bohaterem, przypominając m.in jego wypowiedź, wygłoszoną 1 września 2009 roku na Westerplatte, w obecności kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Rosji, Władimira Putina.

– Śp. Lech Kaczyński 1 września 2009 roku z takim bohaterstwem mówił kto był tym, który sprawił ból i cierpienie naszemu narodowi i Europie – wspominał ksiądz Tokarczyk.

Mówiąc o śp. prezydencie, duszpasterz odwołał się też do słów Jana Pawła II z encykliki „Veritatis Splendor”. Dziękował też za dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego i prosił, by Bóg obdarzył pokojem wiecznym jego, jego małżonkę Marię Kaczyńską i wszystkich, którzy – jak mówił – polegli pod Smoleńskiem.

Marsz Pamięci

Po zakończeniu wieczornej mszy uczestnicy obchodów przeszli z warszawskiej archikatedry św. Jana Chrzciciela w stronę Krakowskiego Przedmieścia przed Pałac Prezydencki; odśpiewali pieśń „Z dawna Polski Tyś Królową”.

W marszu pamięci uczestniczyli m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister obrony Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Trasa przemarszu odgrodzona była barierkami, które ciągną się od wysokości Pałacu Ślubów po ulicę Karową; wzdłuż trasy stoją policjanci. Przy Hotelu Bristol zebrała się kilkunastoosobowa grupa demonstrantów że stowarzyszenia Obywatele Solidarni w Akcji. Z kolei przy kolumnie Zygmunta zebrali się m.in. sympatycy Obywateli RP. Niektórzy manifestanci mają białe róże. Osoby występujące na obu wiecach apelowały do uczestników o spokój, nieagresywne zachowanie i ciszę w czasie przemarszu uczestników mszy przed Pałac.

Za: pch24.pl, tvp.info, IAR, polskieradio.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,187FaniLubię
17,880ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy