Piękne wystąpienie Orbana: „Bez Polaków Węgry nie byłyby dzisiaj wolnym krajem” - PrawicowyInternet.pl
niedziela, 31 maja, 2020

Piękne wystąpienie Orbana: „Bez Polaków Węgry nie byłyby dzisiaj wolnym krajem”

on

- Reklama-
- Reklama -
- Reklama -

– Przyjaźń polsko-węgierska trwa już ponad tysiąc lat, byliśmy zawsze razem walcząc o wolność w przeszłości; chcemy też walczyć o lepsze jutro – powiedział w piątek w Budapeszcie premier Mateusz Morawiecki. Premier Victor Orban podkreślił, że bez Polaków Węgry nie byłyby dzisiaj wolnym krajem.

– Są dzisiaj tutaj z nami Polacy, tak jak byli zawsze, także w 1848 r., a potem w XX wieku. Szanowny panie premierze, proszę przyjąć serdeczne życzenia od Węgrów. Bez Polaków dzisiaj Węgry nie byłyby wolnym krajem i nie można byłoby zjednoczyć Europy. Polacy dali nam świętego Jana Pawła II i „Solidarność”. Polska zmieniła w ten sposób historię. Mogliśmy odzyskać wolność i niezależność naszych narodów – powiedział podczas uroczystości premier Węgier Viktor Orban.

Jak dodał, Polska zajmuje szczególnie miejsce w sercach Węgrów. Podkreślił, że Polacy i Węgrzy darzą się od lat przyjaźnią, a świat bez przyjaciół nie jest nic wart. Zaznaczył, że oba narody doświadczyły cierpienia w XX wieku.

– Dzisiaj przygotowujemy się do innej przyszłości – do widocznego wzrostu Europy Środkowej – powiedział premier Węgier. – Dzisiaj jesteśmy w okresie historycznym. Możemy żyć tak, jak zawsze chcieliśmy – podkreślił Orban.

– Polska jest największym krajem Europy Środkowej i wiedzie rolę przewodnią. Jeśli z Brukseli atakują Polskę, to atakują całą Europę Środkową i nas, Węgrów – powiedział szef węgierskiego rządu.

– Dla tych, którzy budują imperium i chcą rozszerzyć swoje wpływy na Europę Środkową, zawsze muszą się liczyć z mocnymi związkami polsko-węgierskimi – wskazał.

Orban nawiązał też do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Podkreślił, że Węgry domagają się zamiast promigracyjnej polityki grożącej rozpadem Unii Europejskiej prowadzenia europejskiej polityki antyimigracyjnej. – Chcemy silnej Europy, silnych państw narodowych i chcemy widzieć na czele Europy nowych, silnych przywódców – oznajmił.

– Chcemy nowego początku, aby zatrzymać upadek Europy i skończyć z koszmarem Stanów Zjednoczonych Europy, a Europa mogła ponownie należeć do Europejczyków – oznajmił.

Po południu delegacje polska i węgierska złożyły kwiaty pod pomnikiem generała Józefa Bema. W uroczystościach wzięła udział również liczna grupa Polaków. To uczestnicy VII Wielkiego Wyjazdu na Węgry, organizowanego przez Kluby „Gazety Polskiej”.

Za: tvpparlament.pl

Komentarze:

komentarzy

- Reklama -
Konserwatywny blog informacyjny. Główne zasady: weryfikujemy udostępniane wiadomości, zawsze jesteśmy po stronie polskiej racji stanu, obnażamy zagrożenia, które czyhają na naszą Ojczyznę. Zapraszamy do współpracy!
135,181FaniLubię
17,886ObserwującyObserwuj
115,000SubskrybującySubskrybuj
Jeśli chcesz wesprzeć finansowo działalność mojego bloga oraz kanału na YouTube, możesz to zrobić poniżej

Musisz przeczytać!

To Prezydent Litwy modlący się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze...

0
"Dzisiaj modlę się za ofiary Smoleńska i Katynia. Nasze myśli są z Prezydentem RP i jego Narodem! Nie pozwolimy na zakłamywanie historii . #NeverForget"...
Blog Dariusza Mateckiego

PrawicowyInternet.pl jest moim blogiem, który działa obok kanału na YouTube o tej samej nazwie. Zapraszam Was na mój prywatny fanpage na Facebooku oraz na mojego Twittera.

Komentarze:

komentarzy