w ,

PiS z 45,7 proc. poparciem otrzymałoby ponad dwa razy więcej mandatów poselskich niż PO!

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się pod koniec grudnia, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć obecnie na 45,7 proc. poparcia (2,9 proc. wzrost od listopada).
Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 23,4 proc. ankietowanych (- 0,2 proc.). Trzecie miejsce należy do ruchu Kukiz’15, który może liczyć na 8,3 proc. głosów (-1,5 proc.).

W Sejmie znalazłaby się również Nowoczesna z poparciem wyborczym na poziomie 6,9 proc. (+ 0,9 proc.), Polskie Stronnictwo Ludowe – 5,5 proc. (-0,9 proc.) a także Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,4 proc. (+ 0,2 proc.)

Jeżeli uzyskane wyniki przełożymy na liczbę mandatów poselskich, to PiS otrzymałoby w Sejmie 265 miejsc, PO wprowadziłaby 121 posłów, ruch Pawła Kukiza – 35, Nowoczesna – 19, PSL – 11, SLD – 8, a mniejszość niemiecka – 1.

Badanie metodą CATI (wspomagany komputerowo wywiad telefoniczny) zostało przeprowadzone 27 i 28 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych osób. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały na jaką partię będą głosować.

Źródło: DoRzeczy.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Jeden ping

  1. Pingback:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ładowanie…

0

Na wejściu Polski do strefy euro najbardziej zyskają Niemcy. To ich bilans handlowy (a nie Polski) istotnie się umocni

Cenzura Facebooka idzie dalej! 30-dni bana za PIOSENKĘ polskiego barda! [VLOG]